به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ داوود احمدی نصرآبادی در گفتگوی خبری اظهار کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته مقرر شد به طور اختصاصی برای شهر گرگان ده حلقه چاه فوری و اضطراری حفر شود زیرا در زمان پیک مصرف حدود ۴۸۰ لیتر بر ثانیه معادل یک سوم با کاهش تولید آب شرب مواجه بودیم.

وی افزود: علی رغم تمامی پیگیری ها، اعتبارات اواخر خرداد ماه سال جاری ابلاغ شد اما اقدامات آغاز شده بود که امیدواریم مشکلات شهر گرگان حل و فصل و به احتمال زیاد دو حلقه چاه طی سال جاری به مدار بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: طبق آمار نسبت به سال ۹۸ و ۹۹ نزدیک به ۴۰ درصد با کاهش بارندگی در شهر گرگان مواجه بوده ایم.

احمدی نصرآبادیبا تاکید بر اینکه یکی از منابع تأمین آب شرب، برف ارتفاعات است خاطرنشان کرد: مطابق آمار هواشناسی در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری مساحت برف در ارتفاعات استان ۸ کیلومتر مربع و این مساحت در  اردیبهشت سال قبل  ۱۸۰ کیلومتر مربع بود.

وی افزود: سال گذشته در شهر گرگان تا اواسط تابستان از برفی که در ارتفاعات مستقر بود در رودخانه های النگ دره و ناهارخوران استفاده میشد و مشکلات خیلی کمتر بود اما متاسفانه امسال از اواخر اردیبهشت ماه از منابع و ذخیره برفی ارتفاعات در اکثر نقاط استان و شهر گرگان، آب استحصال نشد.

معاون شرکت آب و فاضلاب گلستان تصریح کرد: آبخوان های استان در حوزه کم عمق نزدیک به ۲۱۰ میلیون متر مکعب نسبت به دراز مدت کاهش داشته است و در قسمت عمیق با کاهش ۷۰ میلیون متر مکعبی حجم آبخوان ها مواجه بوده ایم.

وی با اشاره به قطعی های آب در ماه های اخیر گفت: برنامه زمانبندی شهر گرگان برای تمامی پهنه های فشاری اعمال میشد و برای قطعی آب هیچ گونه تبعیضی قائل نمی شدیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: