به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ حیدر آسیابی اظهار کرد: پانزدهمین بخشش محکوم به قصاص که به تازگی در مینودشت اتقاق افتاد یک جوان متولد 74 ، فرصت زندگی دوباره پیدا کرد .

این مقام ارشد قضایی استان افزود: این جوان زمانی که 23 ساله بود مرگ یک نفر دیگر را رقم زد و حکم قصاص او در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی دادستان شهرستان مینودشت و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف زندان گنبدکاووس ، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند .

آسیابی از درصد بالای سازش پرونده ها در استان هم خبر داد و گفت: از ابتدای امسال هم بیش از 72 هزار پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان تشکیل شده که نزدیک به 40 درصد این پرونده ها پس از رسیدگی، با پادرمیانی اعضای این شورا به سازش طرفین ختم شده است در حالیکه میانگین سازش پرونده ها در کشور 34 درصد است .

وی در ادامه به تلاش ها دستگاه قضایی استان برای گسترش فرهنگ صلح و سازش و فراهم کردن بستر برای مشارکت اقشار مختلف برای پادرمیانی در حل و فصل اختلافات اشاره کرد و گفت: تشکیل هیئت های صلح یکی از برنامه های امسال ماست که تاکنون هیات صلح اقوام ویژه قوم سیستانی ، هیات صلح آموزش و پرورش ویژه فرهنگیان آغاز به کار کرده است و به زودی نیز سومین هیات صلح استان ویژه اهل سنت شرق گلستان در گنبدکاووس راه اندازی می شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: