به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ محمدحسین ملاح در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: گلستان طی سه روز میزبان سرمایه های کشتی کشور در رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور بود.

وی افزود: ورزشکاران از لحاظ کیفی از سطح بالایی برخوردار بودند‌ و کشتی های خوب و فنی گرفته شد.

ملاح گفت: هیئت کشتی گلستان با شرایط و توان خود و اداره کل ورزش و جوانان گلستان این مسابقه را برگزار کرد و از بخش خصوصی نیز مساعدت دریافت شد اما کمک ها برای این سطح از مسابقات کافی نبود.

وی بیان داشت: رضایتمندی خوبی در بین مربیان، ورزشکاران، داوران و غیره از نحوه برگزاری این رقابت ها در گرگان وجود داشت.

رئیس هیئت کشتی گلستان با بیان اینکه گلستان در این رقابت ها توانست در جایگاه ششم قرار بگیرد افزود: امیدواریم حرکت جامعه کشتی گلستان با برنامه های جدید استمرار داشته باشد.

ملاح گفت: گلستان در رده های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشتی آزاد همیشه جزو ده تیم برتر بوده است.

وی تاکید کرد: استان ما می تواند با برگزاری اردوها و مسابقات مشترک با مازندران جایگاه خود را ارتقا ببخشد و در تیم ملی نیز حضور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه جهت تقویت کشتی استان از مازندران مربی و ورزشکار آورده ایم اظهار کرد: در جویبار نیز سالیان گذشته کشتی گیرانی از کشور روسیه در این شهر کشتی می گرفتند که با ظرفیت و استعدادی که در ورزشکاران این شهر وجود داشت منشا رشد کشتی در آنجا فراهم شد و گلستان نیز این قابلیت و ظرفیت را دارد و می تواند از طریق ارتباط با کشتی مازندران به خودباوری برسد.

ملاح گفت: بایستی در بین شهرستان ها رقابت ایجاد شود و هیئت ها در تشویق مربیان و کشف استعداد ورزشکاران توانمند شوند.

ملاح خاطرنشان کرد: ۲۳ ورزشکار از استان گلستان در این رقابت ها حضور داشتند و دو نفر روی سکو رفتند. 

انتهای پیام

خبرنگار: نجمه جهان تیغ

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: