به گزارش برنا به نقل از راشاتودی، گزارش جدید سازمان ملل رشد اقتصادی مثبتی را برای هند پس از بیماری همه گیر Covid-19 پیش‌بینی کرده و می گوید که بازار بزرگ این کشور برای جذب سرمایه گذاری ادامه خواهد داشت.

بر اساس این تحقیق، سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به منطقه جنوب و جنوب غربی آسیا در سال گذشته اندکی کاهش یافته و از ۶۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸، به ۶۶ میلیارد دلار رسیده است. با این حال گفته شد رشد عمدتا توسط هند انجام شد که ۷۷ درصد از کل ورودی به این منطقه را تشکیل می داد و ۵۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ دریافت کرد که ۲۰ درصد بیشتر از سال قبل است.

سرمایه گذاری در هند از خدمات فناوری اطلاعات برای شرکت های چند ملیتی (MNEs) به یک اکوسیستم دیجیتال محلی پر رونق تبدیل شده است، جایی که بسیاری از بازیگران داخلی - به ویژه در تجارت الکترونیکی - سرمایه گذاری‌های بین المللی قابل توجهی را جذب کرده اند.

در کوتاه مدت انتظار می رود که هر دو ورودی و خروجی به این منطقه کاهش یابد. سازمان ملل متحد گفت که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، ارزش ورودی های مستقیم خارجی سرمایه گذاری ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، که نشان دهنده تغییر روند رشد در این منطقه است.

با این حال، اقتصاد هند می تواند در بلند مدت مقاوم ترین اقتصاد در این منطقه باشد. ورود سرمایه گذاری مستقیم خارجی به طور مداوم در حال افزایش است و رشد اقتصادی مثبت، اگرچه پایین تر، پس از بیماری همه گیر و بازار بزرگ هند همچنان باعث جذب سرمایه های جویای بازار می شود.

به ویژه فضاهای مخابراتی و دیجیتالی کشور که به سرعت در حال رشد هستند، می توانند سرعت بیشتری داشته باشند، در حالی که شرکت های سرمایه گذاری جهانی و شرکت های فناوری همچنان از طریق خرید به بازار این کشورعلاقه نشان می دهند.

طبق اعلام سازمان ملل، سرمایه گذاری فیس بوک و گوگل در سیستم عامل های جیو هند در سال ۲۰۲۰، به ترتیب به ارزش ۵.۷ و ۴.۵ میلیارد دلار، گواهی بر این روند بود.

برآوردها نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۵، بخش های اصلی دیجیتال مانند فناوری اطلاعات و مدیریت فرایندهای تجاری، خدمات ارتباطات دیجیتال و تولید الکترونیک می توانند اندازه دو برابری داشته باشند.

علاوه بر این، این همه گیری گرایش بسیاری از بخش ها مانند کشاورزی، آموزش، انرژی، خدمات مالی، تدارکات را به دیجیتال سازی بیشتر افزایش داده است، در حالی که Covid-19 بسیاری از افراد و شرکت ها را به اتخاذ راه حل ها و فرآیندهای دیجیتال سوق داده است.

  •  

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: