به گزارش برنا؛ بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی تمام شهرستان‌های استان کرمانشاه اکنون در وضعیت زرد قرار دارند اما تجربه گذشته نشان داده این وضعیت با تغییر رفتار مردم و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایدار نخواهد بود و ممکن است شرایط سخت‌تری در زمستان ایجاد شود.

اجرای طرح شهید سلیمانی رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم و اعمال محدودیت‌ها مهمترین دلایل کاهش آمار ابتلا و وضعیت زرد استان هستند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه 1200 تیم حمایتی، مراقبتی و نظارتی در طرح شهید سلیمانی فعالیت می‌کنند اظهار داشت: در این طرح نیروهای سپاه، دانشگاه علوم پزشکی و بسیج خانه به خانه و محله به محله مراجعه می‌کنند.

او با اشاره به هدف‌گذاری این طرح در کرمانشاه گفت: برای کاهش بیماری‌ها 30 درصد پیش‌بینی شده بود که 80 درصد محقق شد و پیش‌بینی کاهش مرگ و میر 10 درصد بود که 50 درصد کاهش یافت.

بازوند گفت: هدف‌گذاری افزایش پروتکل 80 درصد در نظر گرفته شده بود که حدود 84 درصد محقق شد.

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: تست گسترده هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و آموزش از اهداف طرح شهید سلیمانی است.

او با اشاره به اینکه در همین راستا سپاه و بسیج همچون همیشه آمادگی خود را برای اجرا و پشتیبانی از طرح‌های خدمات‌رسانی نشان دادند عنوان کرد: اگر ملت و مردم در هر کار بزرگی پای کار نباشند ما موفقیتی نداریم و مردم با هماهنگی و رعایت پروتکل‌ها نقش مهمی در کنترل بیماری داشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: