به گزارش برنا؛ در فضای مجازی شایعه‌ای مبنی بر شدیدترین بارنگی قرن در ایران طی ۷۲ ساعت آینده منتشر شده است. یک کارشناس سازمان هواشناسی در این مورد توضیح داد.

ضرابی، کارشناس سازمان هواشناسی در این مورد در یک برنامه خبری گفت: «این خبرها شایعاتی است که گاهی در فضای مجازی منتشر می‌شود و صحت ندارد.»

او با رد شایعات شدیدترین بارندگی قرن در ایران گفت: «بارندگی خواهیم داشت اما نه اینطور که این شایعات می‌گویند.»

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: «مدل‌ها و نقشه‌های امروز نشان می‌دهد که احتمالا از دوشنبه شب و به ویژه سه‌شنبه در غالب نقاط کشور به جز بخش‌های شمال غرب، شرق و جنوب شرق کشور بارندگی خواهیم بود.»

ضرابی همچنین درباره اطلاع‌رسانی به مردم درباره سامانه بارشی گفت:«ما امروز در مرکز پیش‌بینی با توجه به صحبت‌های همکاران به یک نظر رسیدیم. فردا نظر قطعی خود را برای صدور اطلاعیه و هشدار درباره ورود سامانه بارشی که به ایران می‌آید، بیان می‌کنیم.»

سازمان هواشناسی با اعلام وضعیت نارنجی و زرد نسبت به تشدید فعالیت سامانه‌های سرد بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه و همزمان کاهش محسوس دما در اغلب استان‌ها به دلیل نفود دو سامانه هوای ناپایدار به کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه هوای ناپایدار به کشور نیز خبر داده است که بر این اساس سامانه اول مربوط به تشدید فعالیت سامانه نسبتا سرد بارشی از سه‌شنبه (۲۵ آبان) تا چهارشنبه (۲۶ آبان) است.

همچنین بر اساس این گزارش سامانه دوم بارشی از روز سه‌شنبه تا چهارشنبه فعال می‌شود که به بارش برف و باران و مه گرفتگی منجر می‌شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: