به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی گفت: گردشگران برای بازدید پانزده روز از جاذبه‌های تاریخی کشور به ایران سفر کرده‌اند که در سفر به خراسان جنوبی از باغ و عمارت جهانی اکبریه، باغ و عمارت تاریخی رحیم آباد، مدرسه شوکتیه، آب انبار محسن زاده، خانه پردلی و موزه پهلوانی بازدید کردند.

وی افزود: گردشگران آلمانی در زورخانه امیر عرب شهرستان بیرجند نیز حضور یافتند و به تماشای ورزش پهلوانی نشستند و از دیدن حرکات ورزشی به وجد آمده و تماشای این ورزش را که ورزش ایرانی اسلامی به شمار می‌رود نقطه عطف سفرشان بر شمردند.

عربی همچنین از ورود گروه 7 نفره گردشگران استرالیایی به استان خبر داد و گفت: گردشگران استرالیایی با هدف بازدید از جاذبه‌های کویری منطقه سه قلعه شهرستان سرایان وارد استان شدند و یک شب را در اقامتگاه بوم گردی نمکزار سه قلعه گذراندند.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، جاذبه‌های طبیعی به ویژه مناطق کویری را از جمله دلایل جذب گردشگران خارجی به استان دانست و افزود: آمار ورود گردشگران خارجی به استان روزبه روز رو به افزایش است.