به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری برنا؛ محمدعلی طالبی در جلسه شورای هماهنگی و ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که به منظور انجام هماهنگی لازم برای برگزاری مراسم گرامیداشت سوم خرداد و دیگر مراسم مرتبط در سالن کوثر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سوم خرداد و فتح خرمشهر تجلی اراده یک ملت در دفاع از هویت و تمامیت ارضی کشور بوده و آنچه که در این واقعه باشکوه بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد همدلی همه آحاد مردم است..

طالبی ادامه داد: این فتح بزرگ روحیه‌ای را به مردم و رزمندگان داد که تا پایان جنگ همراه آنها بود و موجبات پیروزی نهایی در مقابل دشمن را فراهم آورد.

استاندار یزد افزود: ما در شرایط کنونی و برای مبارزه با بیماری کرونا به ایجاد روحیه‌هایی از این نوع نیاز داریم و با همبستگی اجتماعی مردم علیه این بیماری و از طریق ایجاد فضای همدلانه در فضای مجازی و بهره گیری از ابزارهای نوین، باید این روحیه را ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: فرمانداران تا یک ماه آینده برنامه خود را برای تکمیل یادمان‌های شهدا در شهرستان‌ها تدوین و ارائه نمایند و این یادمان‌ها باید با محوریت فرمانداری‌ها و با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین مشارکت بخش خصوصی تا پایان سال جاری تکمیل شوند.

طالبی تصریح کرد: به منظور استخراج میزان و چگونگی ایفای نقش سازمان‌ها و ادارات در دوران دفاع مقدس، با همکاری مرکز اسناد، کار پژوهشی‌ای انجام شود.

استاندار یزد گفت: ثبت خاطرات دفاع مقدس اقدامی لازم بوده و بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس طرحی را برای این اقدام ارزنده آماده کند تا بر اساس آن اقدامات لازم انجام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: