به گزارش برنا از اراک، عباس قاسمی شانزدهم شهریورماه در جلسه بررسی وضعیت ساخت بیمارستان ولیعصر اراک با اشاره به اینکه متاسفانه از فرصتی که به پیمانکار به جهت ساخت بیمارستان داده شده یک چهارم گذشته است، بیان کرد: تاکنون شاهد هیچ تغییری در پروژه نبوده ایم و به نظر می رسد که پروژه مرده است و پویایی لازم را ندارد.

وی با بیان اینکه چیزی در حدود کمتر از 100 نفر در پروژه فعالند، گفت: افراد فنی در این پروژه دیده نمی شوند و تاسیسات برق کمتر از 10 درصد کار شده است.

قاسمی خطاب به پیمانکار پروژه ساخت بیمارستان ولیعصر اراک این سوال را مطرح کرد که تاکنون هر متر ساختمان چقدر تمام شده است و افزود: به نظر می رسد حدوده 5 میلیون تومان تمام شده است در حالی که عرف و موارد مشابه در قیاس با این مقدار کار انجام شده 2 میلیون تومان است و در واقع پرداخت پول پیش از موعد تخلف آشکار بوده و دانشگاه علوم پزشکی در این راستا مرتکب تقصیر شده است.

دادستان اراک با تاکید بر فقدان نظارت کافی در پروژه از سوی دانشگاه و مسئولان و حتی احتمال عدم وجود توانایی فنی، علمی و لجستیکی و ... در پیمانکار در زمان انتخاب او، اظهار کرد: سفت کاری و فونداسیون بیمارستان در زمان خودش که کار انجام شده حدود 2 میلیون تومان برای هر متر هزینه می برده است، اما در حال حاضر حدود 5 میلیون تومان صورت وضعیت داده شده است و اگر این وضعیت ادامه یابد قطعا تضییع بیت المال صورت گرفته است.

وی بیان کرد: برنامه ریزی کارشناسی و فنی انجام شده و پیشرفت 10 درصدی تاسیسات نیز از یک کارشناس خبره سوال شده است و برای بررسی باقی عملکرد پیمانکار باید کارشناسان ورود کنند به نظر من در این پروژه دست هایی وجود دارد که اگر رو شود فاجعه رخ می دهد بنابراین تقاضا دارم مسئولان امر کار را درست پیش ببرند و پس از این دیگر گلایه و ناراحتی در کار نباشد.

قاسمی با تاکید بر اینکه به عنوان مدعی العموم وظیفه دارم که به موضوع ورود کنم و قطعا ورود خواهم کرد، افزود: اگر تضییع حقوق بیت المال مطرح باشد قطعا این موضوع خط قرمز ماست. به هیچ دلیل نمی توان زنده بودن پروژه ای که در ساعت 11 صبح با 100 نفر نیرو مشغول است را توجیه کرد. در حالی که وضعیت هوا مساعد است و پول پیشاپیش پرداخت شده است، چرا به تعهدات عمل نمی شود. اگر کار درست انجام نشود حتما از مهرماه برنامه تحقیق را پیگیری می کنیم.

دادستان اراک گفت: درست است که مهندسی و اقتصاد نخوانده ایم ولی من که متخصص نیستیم می فهمم همت و اداره ای در اتمام پروژه دیده نمی شود.

دادستان اراک پیشنهاد داد که کمیته فنی تشکیل شود و هر هفته وضعیت را رصد کنند و مرحله به مرحله با ارائه عکس و فیلم عملکرد پیمانکار ارزیابی شود، حدود 9 ماه فرصت در اختیار است و کار باید در این مدت به سرانجام برسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: