به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح الله حقیقی  در جلسه شورای اداری استان با گرامیداشت در پیش بودن هفته بسیج گفت: بسیج در هر زمینه ای که به آن نیاز بوده حاضر شده است آنهم بدون منت و امیدواریم با برگزاری هرچه بهتر کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان دین خود را به همه شهدا ادا کنیم.

وی وظیفه آحاد مردم را مشارکت برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره دانست و افزود: مدیران ادارات نیز مشارکت در برگزاری این کنگره را وظیفه  خود بدانند و تا حد توان همکاری کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی از آعاز هفته آینده خاطرنشان کرد: از شنبه با محوریت شهرها، تدابیر ویژه ای برای مقابله با کرونا بر اساس تقسیم بندی زرد، نارنجی و قرمز آغاز می شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان می گوید: ۹ ماه است که درحال مقابله با کرونا هستیم ولی آنچه که در میدان دیده می شود سرعت انتقال ویروس نسبت به ماه‌های نخست ۹برابر شده و تعداد زیادی امروز به آن مبتلا شده‌اند.

مقام عالی استان افزود: ۸۵ درصد انتقال ویروس کرونا، بعلت برگزاری مراسم و تجمع افراد است که در آن اصول بهداشتی رعایت نشده و برخی گمان دارند آثار ابتلا به کرونا در همان روز نخست قابل مشاهده است ولی باید بدانیم اثرات آن دو هفته بعد با افزایش تعداد بستری‌ها و اِشغال تخت‌ها و فوتی‌ها مشخص می شود.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: مراجعه به بیمارستان‌ها امروز بصورت ابتلای خانوادگی است و پیام آن حساسیت کم خانواده‌ها نسبت به این ویروس و ابتلا به آن است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه همه دنیا تا به دارو و واکسن مطمئن برسند زمان‌بر خواهد بود افزود: بیماری‌های فصلی نیز آغاز شده و اگر به جد موارد بهداشتی رعایت نشود فاجعه بزرگی در راه خواهد بود.

استاندار زنجان با قدردانی از ایستادگی کادر درمان در روزهای سخت کرونایی گفت: کارکنان بهداشت و درمان ایثار کرده اند و حتی شهید در این راه تقدیم کردند و اگر مردم از همه اقشار رعایت اصول بهداشتی را نکنند در ابتلای دیگران به کرونا مقصرند و خستگی بر تن این عزیزان خواهد ماند.

مدیر عالی استان تاکید کرد: از شنبه اقدام قاطع با کسانی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند بر اساس قانون صورت خواهد گرفت و ما در راه سلامت مردم مماشات نخواهیم کرد.

حقیقی افزود:امروز دیگر زدن ماسک از خانه به خانه باید نهادینه شود و شرایط طوریست که در بسیاری از موارد افراد از ابتلا شدن خود به کرونا بی‌خبرند و باید بدانیم از تجمع و دورهمی‌های خانوادگی باید پرهیز  کرد تا آثار کرونا ویروس به حداقل برسد در غیر اینصورت یعنی باید افزایش تعداد مبتلایان و شدت همه‌گیری را شاهد باشیم.

او یادآور شد: کسانی که تست پی.سی.آر آن‌ها مثبت است باید قرنطینه شوند و هرگونه ترک محل توسط فرد مبتلا رهگیری شود و قانون با وی سختگیرانه برخورد نماید.

حقیقی از خانواده‌ها خواست به کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند و سالمند هستند اجازه خروج از منزل ندهند و اگر کسی در منزل مبتلا به کروناست  می تواند از امکانات قرنطینه ای که مشخص شده استفاده نماید.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس می افزاید: هر چقدر سریع به تشخیص برسیم برای درمان مبتلایان جلوتر خواهیم بود و غربالگری را با حداکثر سرعت انجام خواهیم داد.

استاندار زنجان خواسته ای هم از معلمان عزیز داشت؛ وی از مدیرکل آموزش و پرورش خواست از معلمان بخواهد برای دقایقی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را آموزش دهند تا دانش آموزان نیز بعنوان همیاران سلامت کمک حال ستاد مقابله با کرونا ویروس استان باشند.

استاندار زنجان در ادامه با قدردانی از خیران و جوانانی که در طرح کمک مومنانه مشارکت داشتند گفت: مشارکت مردم عزیز در کمک مومنانه بسیار ارزشمند بود و در بقیه روزها نیز این طرح اجرا می شود.

همکاری مردم با قرارگاه و ستاد مقابله با کرونا ویروس استان بسیار مهم است که می توانند بازوی توانمند مسئولان در پیشگیری از این ویروس منحوس باشند.

استاندار زنجان می گوید: مردم بدانند اطلاع رسانی ما از طریق استودیو سلامت و سخنگوی ستاد و قرارگاه مقابله با کروناست و هرکس شایعه‌پراکنی در خصوص اخبار کرونا نماید با او برخورد خواهد شد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از جلسه شورای اداری گفت: مدیران در جلسات شخصا حاضر شوند تا تصمیم گیری‌ها برای اجرای مصوبات با سرعت و اولویت پیش برود.

حقیقی افزود: مرکز رسیدگی به مشکلات سرمایه گذاری و واحدهای تولیدی فعال تر شود و با پرهیز از موازی‌کاری، ادارات مکمل یکدیگر باشند.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: جذب اعتبارات ملی از سوی و مدیران، تکریم ارباب رجوع، شود، و همکاری برای اجرای هر چه بهتر کنگره ۳۵۳۵ شهید استان از ملاک‌های ارزیابی مدیران است.

استاندار زنجان با انتقاد از برخی سودجویی ها در بازار گفت: کسانی که در این شرایط احتکار و گرانفروشی می کنند مخل امنیت اقتصادی و نظم بازار هستند، خواسته مردم از مدیران برخورد قاطع با کسانی است که بدون ملاحظه مردم فقط به فکر منافع خود هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جلسه شورای اداری با قدردانی از عوامل و کادر درمان گفت: مردم باید این روزها را جدی بگیرند و بدانند همه اقداماتی که در کشور برای مهار کرونا انجام می شود برای سلامتی آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی از خیران و جوانان مومن و متعهد خواست بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، کمک‌های مومنانه را با قوت ادامه دهند چراکه ما همواره نشان داده ایم در سختی‌ها یکدیگر را تنها نمی گذاریم.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: