به گزارش برنا؛ نوربخش حاتمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به ادامه روند کاهش قیمت گوشت مرغ در استان، اظهار داشت: با اقدامات خوب مدیران ارشد استانی در حوزه‌های اجرایی، قضایی، نظارتی و تعزیرات حکومتی و هماهنگی ایجاد شده بین سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت موفق به اجرای صحیح تصمیمات ستاد تنظیم بازار شدیم.

او با بیان اینکه روند کاهش مرغ طی روزهای آینده نیز ادامه دارد، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۴۰ تن مرغ گرم در استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به توزیع روزانه ۵۰ تن گوشت منجمد مرغ توزیع در استان، تصریح کرد: اکنون با ورود گوشت گرم و منجمد مرغ به بازار استان و کوتاه کردن دست دلالان قیمت آن که در روزهای گذشته تا ۳۵ هزار تومان افزایشه یافته بود، ۱۲ هزار تومان کاهش یافته و به ۲۳ هزار و ۵۰۰ تا ۲۴ هزار تومان رسیده است.

او کاهش جوجه‌ریزی و افزایش نهاده‌های دامی را دلیل افزایش قیمت مرغ اخیر دانست و افزود: براساس دستورات مقام عالی وزارت دستورات خوبی در تامین نهادهای مورد نیاز واحدهای تولیدی انجام شده که با انجام این اقدامات تا پایان سال مشکل در تامین و عرضه گوشت مرغ در استان نخواهیم داشت.

حاتمی به فعالیت ۵۵۰ واحد مرغداری فعال در استان کرمانشاه اشاره و بیان کرد: تاکنون ۱۵۳ واحد مرغداری در استان جوجه‌ریزی داشته‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: