به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با یکصدمین سالگرد شهادت مجاهد نستوه و عالم مبارز، شیخ محمد خیابانی؛ نشست تخصصی نگاهی به دستاوردهای مطبوعاتی نهضت آزادیستان در تبریز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این نشست ششم دی ماه به همت خانه مطبوعات استان و ستاد همایش بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی؛ در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شفیعی با بیان این‌که «نشست تخصصی نگاهی به دستاوردهای مطبوعاتی نهضت آزادیستان» با سخنرانی و حضور اساتید و پژوهشگران برجسته تاریخ معاصر و مطبوعات کشور همراه خواهد بود، گفت: قرار است این نشست در آدرس های اینستاگرامی Azarshnews@ و @shahidkhiyabani به صورت زنده برای عموم علاقه‌مندان پخش شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های آذربایجان شرقی افزود: دکتر سیروس برادران شکوهی، استاد تاریخ دانشگاه تبریز، دکتر عباس قدیمی، استاد تاریخ دانشگاه تبریز و محمد عزیزی راد پژوهشگر تاریخ مطبوعات آذربایجان در این نشست تخصصی به طرح موضوع خواهند پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که آذربایجان و تبریز مهد پرورش علمای مبارز و فعالان برجسته مطبوعاتی در طول تاریخ بوده است، اظهار داشت: نگاهی به تاریخ آذربایجان نشان می دهد که این خطه زرخیز از ایران اسلامی همواره نقش محوری و اصلی در جریان‌های مختلف سیاسی، مطبوعاتی، فرهنگی، دینی و اقصادی داشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: