به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمدحسین نصیری راد  اظهار داشت: در پی بارش‌ها که از دیشب در مناطق سردسیری استان با بارش برف و در مناطق گرمسیری استان بارش باران همراه بود تردد در محور‌های اصلی وفرعی استان ادامه دارد.
 
نصیری راد افزود: هم اکنون در محور‌های یاسوج - شیراز، یاسوج – اقلید، یاسوج- دنا، یاسوج- بابامیدان، یاسوج – مارگون، یاسوج – سپیدار به دهدشت و یاسوج به سیمرم شاهد بارش برف هستیم و تردد در این محور‌ها به کندی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اولویت بازگشایی با جاده‌های اصلی و فرعی استان است و این محور‌ها هم اکنون باز هستند اضافه کرد: به علت شدت بارش باران و برف جاده ۱۵ روستا در مناطق مارگون، لوداب، دیشموک و شهرستان‌های چرام ولنده مسدود است و تردد در جاده ۶۰ روستا هم به سختی انجام می‌شود.

وی از آمادگی ۲۰۰ نیروی راهدار در ۲۴ راهدارخانه ثابت و سیار استان برای خدمات رسانی به کاربران جاد‌ه ها در مواقع بارندگی‌ها خبر داد و گفت: ۱۴۶ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین وسبک نیز برای بازگشایی محور‌های مواصلاتی در راهدارخانه های استان مستقر هستند.

مدیرکل راهداری وحمل نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد به کابران جاده ایی توصیه کرد: ضمن اجتناب از سفر‌های غیر ضروری، در صورت سفر، خودروری خود را به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی تجهیز کرده و لباس گرم و آذوقه زمستانی هم تهیه کنند.
 
 نصیری راد به رانندگان توصیه کرد: به علت لغزندگی و یخ زدگی جاده‌ها حتما فاصله طولی را رعایت کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: