به خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حجت الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت:دین مبین اسلام حضرت فاطمه (س) را به عنوان یک الگوی ناب و به عنوان یک عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی برای بشریت معرفی کرده است . شخصیتی که زندگی، جهاد و مبارزه، دانش و سخنوری ، مادری ، شوهرداری، فداکاری و حضور او در عرصه های سیاسی و انقلابی ، مردان بزرگ را به خضوع در برابر او واداشته است.

وی بیان کرد: شخصیت معنوی و عبادی حضرت فاطمه زهرا (س) او را هموزن و همسنگ امیر المومنین (ع) قرار داده و فهم ما از درک مقامات معنوی ایشان عاجز است.

امام جمعه موقت یاسوج ابراز داشت: تنها خداوند و کسانی که همطراز حضرت فاطمه (س) هستند می توانند او را تعریف کنند و به همین خاطر است که امام صادق (ع)  می فرمایند: اگر بنا باشد خوبی های عالم در وجود یک شخص تجلی و تبلور و تشخص پیدا کند آن شخص حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی تصریح کرد:  نکته بسیار مهم سرور زنان عالم این است که در زندگی پربرکت خود بین سه موضوع جمع کرده است در وهله اول در کانون باصفای خانواده در رفتار با شوهر و فرزندان و در انجام تکالیف در داخل خانه الگوی کامل یک زن مسلمان است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد افزود: در وهله دوم در برخورد با حوادث مهم سیاسی بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) به عنوان یک انسان مجاهد غیور خستگی ناپذیر و به عنوان یک جهادگر سختی تحمل کن به سخنرانی های پرشور به دفاع از حریم دین و ولایت می پردازد.

وی ادامه داد: سوم اینکه این زن جوان در سنگر عبادت ، یک عبادتگر ، یک با پادارنده نماز در شب های تار و در اوج خضوع و خشوع همانند اولیای کهن الهی به عبادت مخلصانه می پردازد.

حجت الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک بیان کرد: این نقطه درخشان زندگی حضرت زهرا (ع) است لذا آن حضرت آینه تمام  عیار ، سیمای تمام نما و الگوی جامع و سمبل همه فضایل و مناقب و شمائل یک انسان کامل می باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: