به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ هادی زارع پور اظهار داشت: این میزان افزایش نرخ باسوادی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال از سال ۱۳۹۵ تاکنون نتیجه فعالیت ‌های انجام شده و حجم ابلاغی سالانه به استان از سوی سازمان نهضت سوادآموزی کشور است. 

وی افزود: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۲.۷ درصد بوده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۳۴ هزار نفر از جمعیت این استان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در خوداظهاری بی‌ سواد اعلام شده است. 

زارع پور عنوان کرد: تلاش برای شناسایی و جذب بی سوادان و کم سوادان کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال با جدیت از سوی مسؤولان و نیروهای انسانی معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش این استان ادامه دارد. 

وی ابراز داشت: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ شهرستان گچساران با ۹۶.۶ درصد و شهرستان کهگیلویه نیز با ۸۸.۲ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان باسوادی را در کهگیلویه و بویراحمد دارند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس این سرشماری نرخ باسوادی مردان و زنان استان به ترتیب ۹۶ و  ۸۹ درصد بوده است.

زارع پور اظهار داشت: رشد نرخ باسوادی جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال پس از صدور فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه ۱۳۵۸ تاکنون ۶۵ درصد است. 

وی افزود: ۱۱ هزار بی ‌سواد و کم سواد کهگیلویه و بویراحمد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در حال شناسایی و جذب هستند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک فعالیت ‌های سوادآموزی با پوشش چهار هزار و ۵۰۰ نفر در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد در این استان در حال اجرا است. 

زارع پور عنوان کرد: ۱۶ مرکز یادگیری محلی برای ارائه مهارت‌ های زندگی، مهارت ‌های اجتماعی و حقوق شهروندی در کهگیلویه و بویراحمد فعال است. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: