به گزارش برنا خراسان جنوبی،مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: این تعداد خانوار آسیب دیده از شیوع کرونا از طریق آزمون وسعی که از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده ، شناسایی شدند و در ماه آذر ، اولین بسته ۱۰۰ هزار تومان را دریافت کردند.


آقای اشرفی با بیان اینکه این افراد از طریق وزارت متبوع شناسایی شدند و ادارات کل استان‌ها دخالتی در تعیین خانوار‌ها نداشتند از جاماندگان خواست با توجه به اینکه سامانه‌ای برای اعتراض جاماندگان تعریف نشده به ادارات شهرستان‌ها مراجعه نکنند.

وی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا و مجلس شورای اسلامی این بسته حمایتی به افراد زیر پوشش نهاد‌های حمایتی به ازای هر نفر ماهانه ۱۲۰ هزار تومان  و به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص مشمولان این بسته حمایتی ، افزود: افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آن‌ها حقوق دریافت نمی‌کنند ، افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آن‌ها بیمه‌پرداز نباشند، افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند و افرادی که در گروه یارانه معیشت‌بگیر باشند این یارانه را دریافت می‌کنند.

وی گفت: این وجوه از آذر ماه به مدت چهار ماه، تنها براساس لیست افراد شناسایی شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: