به گزارش برنا؛ امیدعلی مرآتی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه گفت: متاسفانه روزانه بخش قابل توجهی از تجهیزات شرکت توزیع نیروی برق به سرقت می رود که باعث خسارت فراوان به این شرکت و نارضایتی مشترکان از قطعی برق می شود.

او با بیان اینکه بخش زیادی از وقت این شرکت صرف رفع مشکلات ناشی از سرقت تجهیزات برق می شود، گفت: اگراین سرقت‌ها نداشته باشیم به جرات می گویم هیچ خاموشی و قطعی برقی در سطح استان نخواهیم داشت، مگر زمان برودت هوا که تامین گاز نیروگاه‌های برق با مشکل روبرو می‌شود.

۲۰ درصد مشترکان برق استان شامل برق امید می شوند

مراتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح «برق رایگان امید» وزارت نیرو گفت: ۲۰ درصد از مشترکان برق استان شامل این طرح می شوند و از زمان اجرای آن در آبان ماه از برق رایگان بهره مند شدند.

او همچنین یکی دیگر از خدمات شرکت توزیع نیروی برق را راه اندازی اپلیکیشن «برق من» با ارایه ۴۰ نوع خدمت غیرحضوری این شرکت به مشترکان اعلام کرد و گفت: راه اندازی این اپلیکیشن در زمان بحران شیوع بیماری کوید ۱۹ یکی از اقدامات مهم وزارت نیرو است که در استان کرمانشاه هم اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در بخش پایان صحبت های خود به تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان در هم افزایی با مراکز درمانی و بیمارستان های استان اشاره کرد که  تقدیر دانشگاه علوم پزشکی استان و  استاندار را به همراه داشته است.

 کرمانشاه با داشتن ۲۵ هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق؛ ۷۸۵ هزار مشترک برق دارد که ۸۳ درصد از آنها، یعنی ۶۵۲ هزار مشترک خانگی هستند که نشان از ضعف صنعت در این استان دارد.

همچنین تعداد مشترکان عمومی (ادارات،  نهاد و ارگان ها) این شرکت سه هزار و ۲۵۰ مشترک، مشترکان کشاورزی (چاه آب) هفت هزار و ۴۰۰، مشترک صنعتی سه هزار و ۱۱۱ و مشترک تجاری هشت هزار و ۹۰۰ است.

 شرکت توزیع برق استان کرمانشاه ۱۱ هزار و ۷۵۸ کیلومتر شبکه هوایی، ۱۷ هزار و ۹۶۸ ترانس با تولید ۲ هزار و ۱۵۳ مگاوات شبکه توزیع،  ۲۶۹ فید عمومی و ۳۱ فید تخصصی دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: