به گزارش برنا خراسان جنوبی، شهردار بیرجند گفت: بنا به درخواست نمایندگان جامعه هنری در خصوص المان‌های نوروزی، امسال این جشنواره به صورت متفاوت و تخصصی با عنوان جشنواره هنر‌های شهری بیرجند- نگارستان ۱۴۰۰ برگزار و داوری آثار انجام شد.

محمد علی جاوید افزود: سیاست کاری هیئت داوران و همچنین مدیریت شهری بر این بود که بیشتر از المان‌ها با رودیکرد دایم انتخاب شود.

وی گفت: در بخش یادمان‌ها و هنر‌های محیطی ۴۷۱ اثر به این جشنواره راه پیدا کرد که در جلسه داوری ۲۰ اثر اصلی و ۲۵ اثر نیز به صورت رزرو توسط داوران انتخاب شد.

جاوید در ادامه از انتخاب ۱۳ اثر نیز از بین ۱۴۹ اثر نقاشی دیواری و دیوار نگاری خبر داد.

در ادامه روند داوری و اعلام لیست‌های منتخب، جلسه‌ای با حضور اعضای کمیته زیباسازی شهرداری برگزار و بر اساس معیار‌هایی همچون در نظر گرفتن سقف اعتبار، تناسب آثار با فرهنگ منطقه، دوام و ماندگاری آثار، ایجاد فضای شادی و نشاط و برقراری ارتباط اقشار مختلف با آثار؛ نهایتا ۱۳ اثر در بخش المان مجموعاً به مبلغ یک میلیارد تومان برای اجرا انتخاب شد که با طراحان و سازندگان آن قرارداد منعقد خواهد شد.

لازم به در حوزه نقاشی دیواری و دیوار نگاری نیز مقرر شد پس از آماده سازی جداره‌ها و دیوار‌های مناسب در سطح شهر، عملیات اجرایی آن آغاز شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: