به گزارش برنا از اراک،  دکتر پریا بهرامی افزود: ۸۸ نفر از این بیماران علایم تنفسی داشتند و ۸۱ بیمار نیز با مشکلات قلبی مراجعه کرده‌اند.

وی اظهار  داشت:  شمار بیمارانی اعزام شده به مراکز درمانی اراک  به خاطر آلودگی هوا در ۲ هفته  اخیر در مقایسه با مدت مشابه قبل هشت درصد رشد داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و انباشت آلایندها از سوی  اورژانس کشور آماده‌باش به مرکز اورژانس اراک اعلام شده و نیروهای این مجموعه از دیروز در وضعیت فوق العاده پذیرش بیمار هستند.

دکتر بهرامی افزود: به هموطنان به ویژه گروه‌های حساس سنی توصیه می‌شود در روزهای آلوده  از تردد غیرضروری در محیط های عمومی خودداری کرده و در صورت تردد  از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند.

وی اظهار  داشت: در صورت مواجه با موارد اورژانسی قلبی و تنفسیشامل تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون، مشکلات گوارشی نظیرخونریزی گوارشی همراه با استفراغ خونی و درد شکم، ضربه شدید به شکم، معضلات  زنان و زایمان چون سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید با شماره اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: