به گزارش برنا؛ فرحناز محمدی، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌های اداری مناسب‌سازی نشده و حتی آسانسور و رمپ نیز وجود ندارد، افزود: وجود مطب در ساختمان‌های مسکونی و بافت‌های قدیمی معضلی بزرگ در امر مناسب‌سازی است.

او گفت: در جامعه برای افراد معلول مشکلات و مسایل بسیاری وجود دارد که موجب می‌شود نتوانند آنچنان که باید توانمندی خود را به نمایش بگذارد.

محمدی اظهار کرد: یک فرد معلول حق دارد همانند افراد عادی به تمام امکانات رفاهی جامعه دسترسی داشته باشد و انجام مناسب‌سازی معابر شهری برای این افراد یکی از مسایل مهمی است که باید مورد توجه باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد: ۴۳ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه هستند که معلولان جسمی حرکتی بخش عمده‌ای از این آمار را تشکیل می‌دهند که مناسب‌سازی معابر می‌تواند درهای جامعه را بر روی آنها بگشاید.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه راه اندازی سامانه پیامکی معبر را گامی مهم در این زمینه برشمرد و افزود: سامانه پیامکی معبر به شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ به منظور طرح مشکلات و پیگیری مطالبات افراد دارای معلولیت در حوزه مناسب سازی معابر و اماکن عمومی راه اندازی شده است.

محمدی اضافه کرد: دبیرخانه ستاد مناسب سازی استان آمادگی دریافت و پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی هم استانی‌ها از طریق دستگاههای اجرایی ذی‌ربط را دارد.

منبع:ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: