به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان گفت: سرمایه اجتماعی و ارزشی اصلی کشور ما فرهنگ ایثار و شهادت و موضوعات مربوط به دفاع مقدس است.

موسوی یکی از دغدغه‌های اصلی حوزه میراث فرهنگی استان را صیانت از ارزش‌های فرهنگی دانست و افزود: تعداد زیادی سند مربوط به شهدا وجانبازان اعم از وصیت‌نامه، آثار هنری و صنایع دستی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است که می‌تواند با همکاری ادره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مخاطبان عرضه شود.

وی اضافه کرد: در خصوص نگهداری از اسناد شهدا که در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است می‌توانیم از ظرفیت‌های آموزشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم گفت: موضوع دفاع مقدس و رشادت فرزندان کهگیلویه و بویراحمد در این عرصه بی‌نظیر است.

صفایی افزود: یکی از کارکرد‌های مهم گردشگری، علاوه بر کارکرد‌های اقتصادی، کارکرد‌های فرهنگی و اجتماعی است.
وی ادامه داد: با در اختیار قرار دادن موقعیت بی‌نظیر در حوزه گردشگری فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد، به‌ ویژه دلاورمردی‌های ایثارگران استان در دوران دفاع مقدس را معرفی می شود.

وی با بیان اینکه در بخش صنایع دستی تعداد قابل‌ملاحظه‌ای از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران فعالیت دارند اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم دیگر این تفاهم‌نامه و همکاری مشترک بین دو دستگاه در بخش گردشگری است که می‌تواند در ارائه خدمت به جامعه ایثارگری استان مفید واثر بخش باشد.

صفایی ابراز کرد: امیدوارم با انجام این تفاهم‌نامه، همکاری موجود بین دو دستگاه بیش از گذشته ارتقاء پیدا کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: