به گزارش برنا؛ ابراهیم شکیبا معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: طرح شهید سلیمانی از ۲۱ آبان ماه با حضور مقام عالی وزارت بهداشت در کرمانشاه آغاز شده و به مدت ۴ ماه ادامه دارد.

شکیبا افزود: قبل از اجرای این طرح بیشترین تعداد بستری‌ها در استان کرمانشاه ۱۲۴۴ نفر بود اما اکنون با کاهش ۸۸ درصدی میزان بستری‌ها روبه رو هستیم و تعداد بستری‌ها به زیر ۱۵۰ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: در طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۵ هزار تست کرونا در استان انجام شده است که از این تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ نفر مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: گام چهارم مبارزه با کرونا نیز با هدف کنترل این اپیدمی و محوریت محله‌ها و خانواده‌ها با شعار هر خانه یک پایگاه سلامت با همکاری ۴ تیم مراقبتی، رهگیری، حمایتی و نظارتی هم اکنون در حال اجرا است.

شکیبا همچنین وضعیت موجود بیماری را کاملا شکننده دانست و گفت: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود و ساده انگاری صورت بگیرد، احتمال بروز موج چهارم بیماری در ماه‌های بهمن و اسفند زیاد است به همین خاطر از مردم تقاضا داریم نکات بهداشتی را با دقت و حساسیت بیشتر رعایت کنند و هشدار‌ها را جدی بگیرند.

او در پایان یادآور شد: هم اکنون ۲۵ نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان کرمانشاه دایر است و مبتلایانی که تمایل به اقامت در این نقاهتگاه‌ها را دارند، می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: