به گزارش برنا اراک ، سید علی آقازاده در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی در اراک افزود: تالارهای پذیرایی برای فعالیت با ظرفیت یک سوم و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باید تعهدات لازم را ارائه دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برخورد جدی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: نشست‌های ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی پس از گذشت یک سال شرایط پرتلاطم به وضعیت مناسب و آرامش نسبی رسیده و در این مدت هزینه های سنگینی بابت این بیماری بر جامعه تحمیل شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در استان به وضعیت کنترل رسیده اما خطر بیماری همچنان وجود دارد و نیاز است مردم هوشمندانه پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

آقازاده اظهار داشت: عادی انگاری برخی شهروندان نسبت به ویروس کرونا زنگ خطر جدی است و می‌تواند شرایط را شکننده کند و این تفکر نادرست است که با بهبود وضعیت، خطر کم شده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی توانسته بیماری کرونا را کنترل کند که در کشورهای اروپایی و آمریکایی روزانه چندین هزار نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست می‌دهند.

استاندار مرکزی ادامه داد: در خصوص بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی ابهاماتی وجود دارد که باید بیشتر به آن پرداخته شود و آموزش و پرورش مکلف است شرایط آموزش مجازی را با قوت ادامه دهد و هیچ اجباری بر حضور دانش آموزان در کلاس‌های حضوری نیست.

آقازاده عنوان کرد: نیاز است والدین تا اطلاع ثانوی در صورت تمایل به استفاده از آموزش مجازی، از روانه کردن فرزندان خود در کلاس‌های حضوری بپرهیزند. 

وی بیان کرد: آموزش مجازی در طول یک سال گذشته با توفیقات خوبی همراه بوده و در بحث مناطقی که امکان استفاده از اینترنت و فضای مجازی وجود ندارند، بازگشایی مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

استاندار مرکزی افزود: اکنون چهار شهر زرندیه، تفرش، محلات و شازند در وضعیت آبی (با خطر کمتر از زرد) قرار دارند و هشت شهرستان این استان همچنان در وضعیت زرد است.

آقازاده تصریح کرد: استان مرکزی در ایام فاطمیه یکی از استان‌های خوب کشور در اجرای برنامه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود که این امر جای تقدیر دارد.

وی در خصوص برپایی نمایشگاه در استان مرکزی نیز گفت: این امر مصوبه ستاد مدیریت کرونا را به همراه دارد اما در این مکان باید فاصله‌ها رعایت شود و بحث حضور جمعیت نیز کنترل و مدیریت شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: تا ۱۲ بهمن دستورالعمل‌های لازم از سوی مدیریت کرونای کشور برای برگزاری آیین‌های دهه مبارک فجر اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود.

آقازاده بیان کرد: برنامه افتتاح طرح‌ها در این ایام وجود دارد و به دلیل شرایط کرونایی شاید امکان برگزاری حضورهای مردمی و راهپیمایی ۲۲ بهمن میسر نشود.

وی تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های مهم در شرایط فعلی، عادی انگاری نسبت به بیماری کرونا است و بحث رعایت‌ها در بسیاری از امکان عمومی ضعیف شده که نیاز است دستگاه های مسئول نظارت ویژه به کار گیرند.

وی عنوان کرد: شهرداری اراک و سایر شهرهای استان موظف هستند نظارت ویژه بر اتوبوس ها و تاکسی‌ها داشته باشند تا رعایت پروتکل‌ها کامل انجام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: