به گزارش برنا؛ علی ملکپور، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری در جلسه ستاد شورای زکات و اقامه نماز استان با اشاره به اینکه دبیری شورای زکات استان بر عهده کمیته امداد است، گفت: بودجه کمیته امداد استان ۴۰ درصد منابع دولتی و مابقی منابع مشارکتی است و امسال در حوزه مشارکت مردمی بیش از ۷۷۰ میلیارد ریال در استان از محل مشارکت مردمی در استان، خارج از استان و خارج از کشور جذب شده است.

او با تاکید بر اینکه بودجه مشارکتی شامل اکرام ایتام، صدقات، زکات است، افزود: میزان مشارکت مردم در امسال افزایش قابل توجهی داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری بر تبیین ترویج و اشاعه نماز در استان تاکید کرد و گفت: افزایش اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی، فرهنگسازی در زمینه نماز و زکات یک اولویت است.

جعفر مردانی گفت: به منظور ترویج فرهنگ نماز در ادارات نیز با هماهنگی ستاد اقامه نماز ۲ مکاتبه با ادارات برای برپایی نماز جماعت انجام شده است.

او به توسعه و تریج فرهنگ نماز در بازار تاکید کرد و گفت: به منظور ترویج فرهگ نماز باید به مدت ۲۰ دقیقه تمام بازار برای برپایی فریضه نماز تعطیل شود.

رییس شورای زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری نیز در این جسله با اشاره به اهمیت ساماندهی به بحث زکات گفت: پنج هزار دفترچه محاسبه زکات در استان طراحی و چاپ و بین عاملان زکات استان توزیع شده است.

حجت‌الاسلام سید مهدی هاشمی افزود: در این مدت به منظور فرهنگسازی زکات از طریق رسانه و همچنین روحانیون و مبلغان برنامه‌های مختلف اجرا شده است.

به گفته او، هم‌اکنون ۵۷۸ نفر در قالب مبلغان و عاملان زکات در استان فعالیت دارند که از این تعداد ۴۲۸ نفرعاملان زکات و مابقی مبلغان زکات هستند.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به هفته تربیت اسلامی که از هشتم تا ۱۴ اسفندماه است، گفت: امسال به واسطه شرایط کرونا و تعطیل شدن مدارس تمام فعالیت‌های به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد انجام شد.

فرج‌الله اعرابی افزود:بومی‌سازی بخشنامه وزارتی در خصوص نماز، برگزاری جلسات توجیهی مجازی خاص مدیران مدارس و روسای ادارات، برگزاری ۱۰ مسابقه بزرگ نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان به صورت مجازی با شرکت پنج هزار فرهنگی و دانش‌آموز، فراخوان عکس با عنوان پویش دانش‌آموزی هر خانه یک نماز جماعت و ارسال یکهزار و ۱۰۰ اثر به دبیرخانه، برگزاری ۱۶ پیش اجلاسیه نماز در شهرستان‌ها و مناطق آموزشی با موضوع پیوند نماز، مسجد، مدرسه و خانه از طریق بستر فضای مجازی و شبکه شاد اجرا شده است.

به گفته او، تجلیل از ۳۲۰ خادم نماز در مدارس، تشکیل کارگاه تخصصی رابطان و فعالان نماز در مدارس، تشکیل کانال تحصصی نماز در شبکه شاد، برگزاری مسابقه مجازی سیر مطالعاتی موضوع نماز، تولید محتوای دینی و تقویتی و بارگذاری ۵۰۰ اثر در شبکه شاد و کسب رتبه برتر کشوری تولید محتوا، واگذاری مسئولیت مدیریت کانال تخصصی تقلید و مرجعیت در شبکه شاد به استان از دیگر اقدامات در حوزه نماز در مدارس بوده است.

او گفت: توزیع پنج هزار جلد کتاب بوستان احکام برای دانش‌آموزان، اختصاص ۷۰۰میلیون ریال اعتبار برای تجهیز نمازخانه مدارس، برگزاری جشن تکلیف مجازی برای هشت هزار دانش‌آموز استان ، برگزاری مسابقه تولید محتوا و طراحی پوستر اجلاسیه نماز دانش‌آموزی از دیگر برنامه‌های این حوزه بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: