به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سردار محمد شرفی در جمع خبرنگاران در مناطق زلزله زده شهر سی‌سخت اظهار داشت: خدمت همه مردم فهیم و قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه مردم شهرستان دنا اعلام همدردی می‌کنم.

 وی ضمن ابراز همدردی با همه شهروندان عزیزی که در این حادثه به نوعی آسیب دیده اند، افزود: همانطوری که مستحضرید و لنز دوربین هایتان به زیبایی اینها را نشان می‌دهد و ما هم این را به صورت سراسری داریم می بینیم، از لحظه اول این حادثه خدارا شکر مدیران استانی بلافاصله امداد اولیه را انجام دادند یعنی من دیده‌ام هم مسیر ها بازگشایی و هم معابر تمیز شده و هم تیم های ارزیابی به موقع سر صحنه رسیده اند.

 سردار شرفی تصریح کرد: خیلی از زیرساخت ها مثل برق، آب، مخابرات، تلفن و گاز بلافاصله در کوتاهترین زمان وصل شده است.

 وی بیان داشت: نیروی انتظامی هم به لحاظ رسالت و ماموریتهایش در تمام فرآیند این کار از ساعات اولیه حادثه به عنوان اولین سازمان در صحنه حضور داشته و در چهار محور برنامه ریزی بسیار خوبی داشته از جمله بحث امدادرسانی اولیه بوده که در کنار مردم بود، موضوع بعدی تامین نظم و امنیت به ویژه حراست و حفاظت از اموال مردم که تحت تاثیر زلزله قرار گرفتند و مسئله بعدی بحث ارائه تسهیلات ترافیکی بود که این موضوع در شرایط بحران به عنوان یک موضوع بسیار اساسی است تا امکان تردد و دسترسی سازمان های امدادرسان و درمانی مهیا شود و  بتوانند در این بستر فعالیت خودشان را ارائه بدهند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا بیان داشت: مسئله بعدی بحث همکاری با سایر سازمان‌ها برای ادامه این فرآیند بوده و شما مستحضرید که ما از لحظه ورود تا مراحل پایانی این موضوع که بحث عادی سازی و در واقع مرمت سازی و بازسازی است همکاران ما حضور دارند. 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه ویژگی نیروی انتظامی نسبت به سایر سازمان ها در همین موضوع نهفته است، گفت: شاید بعضی از سازمان ها در یک مقطع زمانی بیایند و کارشان تمام شود و بروند ولی ما از اول هستیم و تا زمانی که شرایط به حالت عادی برگردد، خدمت رسانی می کنیم.

 سردار شرفی با بیان اینکه سردار اشتری فرمانده ناجا همین الان با من تماسی داشتند و گفتند هر چه از نظر تامین منابع انسانی و سایر تجهیزات و ابزار نیاز دارند در اختیارشان قرار دهیم، خاطرنشان کرد: در کنار مردم سخت کوش و قدرشناس این منطقه هستیم، تا زمانی که انشالله شرایط به وضعیت عادی بازگردد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: