به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛محمدعلی پیرسبزی در جلسه بررسی مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دنا و شهر سی سخت در پی زلزله 6/5 ریشتری افزود: باید با تمام توان خود در کنار مردم سی سخت و بویژه اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه بیش از 130 هنرمند که اغلب سرپرست خانوار می باشند در زلزله شهر سی سخت بشدت دچار آسیب و خسارت شده انده که نیاز فوری به کمک و مساعدت دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گزارش های اولیه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده است افزود: با توجه به شرایط خاص منطقه و برودت هوای سرد دنا نیاز  فوری به چادر، پتو وسایل گرمایشی و خوراکی  وجود دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: در اولین ساعات پس از وقوع زلزله در شهرستان دنا حضور یافته ایم و با حضور در سطح شهر سی سخت و  اماکن فرهنگی و هنری و همچنین منازل  هنرمندان از نزدیک مشکلات این عزیزان مورد ارزیابی قرار گرفت.

پیرسبزی خاطرنشان کرد: به منظور ارزیابی دقیق و  بیشتر  آسیب های ناشی از این زلزله ، صبح روز شنبه مجددا تیمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سرکشی و بررسی مشکلات حوزه فرهنگ و هنر که دچار آسیب  شده اند  به منطقه اعزام می شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: