به گزارش برنا خراسان جنوبی، حسن عزیزی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: شامگاه فردا چهارشنبه 6 اسفندماه وزیر ورزش و جوانان برای چهارمین بار به همراه معاونین و مشاورین خود به خراسان جنوبی سفر خواهند کرد. 

عزیزی افزود: در این سفر معاون حقوقی مجلس، مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش جوانان و تعدادی از معاونان حضور خواهند داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قرار است در این سفر دو موضوع مهم پیگیری شود بیان کرد: برنامه های سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی در دو موضوع برگزاری شورای اقتصاد مقاومتی و پروژه های ورزشی اجرا می شود.

عزیزی از افتتاح و کلنگ زنی 63 پروژه ورزشی با مساحت 147 هزار و 100 متر مربع همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به استان خبر داد و تصریح کرد: اعتبار هزینه شده برای افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها 82 میلیارد و 300 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه از این 63 پروژه 52 پروژه با مساحت 77 هزار و 700 متر مربع افتتاح می شود خاطرنشان کرد: اعتبار هزینه شده برای افتتاح این 52 پروژه 46 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین از این 63 پروژه 11 پروژه ورزشی با مساحت 69 هزار و 400 مترمربع کلنگ زنی می شود یادآور شد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ها 35 میلیارد و 800 میلیون تومان است.

عزیزی با اشاره به اینکه با افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها  پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی شده در 18 ماه گذشته به 105 پروژه رسیده است افزود: با این تعداد پروژه افتتاحی و کلنگ زنی 163 هزار مترمربع به سرانه ورزشی استان افزوده می شود که در این راستا 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه از 63 پروژه افتتاح و کلنگ زنی 11 پروژه در شهرستان های درمیان، نهبندان و سربیشه به صورتی مشارکتی است گفت: این پروژه ها با حضور مسئولان نهادهای حمایتی مربوطه که مشارکت داشتند افتتاح می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از افتتاح پروژه چمن مصنوعی استاندارد سرایان که یکی از چهار زمین چمن مصنوعی استاندارد استان است که 12 سال از کلنگ زنی آن میگذرد همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی خبر داد و یادآور شد: پروژه‌های کلنگ زنی شامل چمن مصنوعی، سالن ورزشی، فاز دوم مجموعه ورزشی ناصری در کاشی نیلوفر، کلنگ زنی سایت دو هکتاری مجموعه بند دره و سایر است.

عزیزی از افتتاح 4 خانه جوان در شهرهای بیرجند، سربیشه، سرایان و طبس خبر داد و تصریح کرد: همچنین 25 خانه ورزش روستایی نیز در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان افتتاح می شود.

وی از افتتاح و کلنگ زنی خانه جوان بیرجند، مجموعه ورزشی زمین مینی گلف سایت دو هکتاری بیرجند، مجموعه ورزشی ناصری در کاشی نیلوفر، سالن ورزشی روستای دوست آباد سرایان، سالن ورزشی روستای غنی آباد و مجموعه فرهنگی ورزشی خیبر در طبس خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از وجود 93 پروژه نیمه تمام ورزشی در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار داشت: این پروژه ها بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  تلاش می شود با جذب اعتبار تمام پروژه های بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی که بیش از یک دهه از کلنگ زنی آن میگذرد را تا هفته دولت 1400به اتمام برسد.

عزیزی به پروژه های نیمه تمامی که بیش از 80  درصد پیشرفت فیزیکی دارد اشاره کرد و بیان کرد: این پروژه ها شامل سالن ورزشی بانوان سرایان، سالن ورزشی روستای تیغاب قاین، استخر سرپوشیده قاین و غیره است.

وی اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه های نیمه تمام را 110 میلیارد تومان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی استان از 38 مترمربع به 45 مترمربع افزایش یافته اما هنوز با سرانه کشور که یک مترمربع است فاصله داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای سال آینده در بحث ایجاد پروژه های ورزشی، بحث بهسازی و تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان برنامه ریزی شده است گفت: مجوز تاسیس 139 باشگاه ورزشی در استان اعطا شده است و همچنین برای نخستین بار به بنگاه های اقتصادی استان مجوز فعالیت ورزشی داده شده است.

عزیزی با بیان اینکه خانه جوانان استان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: این خانه جوان در دو طبقه احداث و یکی از زیبا و مدرن ترین خانه جوانان کشور خواهد بود.

وی توجه ویژه به بخش خصوصی را یکی از مهمترین وجه سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی عنوان کرد و اظهار داشت: چراکه در این صورت می توان از ظرفیت آن برای ارتقای سرانه ورزشی استفاده کرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: 50 درصد سرانه فضاهای ورزشی و سرپوشیده را ورزش و جوانان، 35 درصد را دستگاه های دولتی و غیر دولتی و 15 درصد را بخش خصوصی تامین می کند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: