به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 126 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 42 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 24694 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 1117 جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود 10 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای بویراحمد، کهگیلویه و گچساران می باشند.

دکتر یزدان پناه بیان کرد: با توجه به زلزله سی سخت احتمال ابتلای مردم این شهرستان به کووید 19 بسیار زیاد است بنابراین باید در رفت و آمد ها و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی احتیاط بیشتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ورود امدادگران از سایر شهرها و استانهای دیگر احتمال شیوع کرونا را در شهرستان دنا بیش از پیش کرده است بنابر این از مردم شریف استان و کشور خواهش می کنیم با توجه به اینکه زلزله زدگان نیاز به حمایت مالی جهت بازسازی خانه های خود دارند و با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در بعضی از شهر های کشور خواهشمند است کمک های خود را به صورت نقدی به حساب سازمان های مورد اعتماد واریز و از حضور در شهر سی سخت خودداری نمایید تا از مبتلا شدن زلزله زدگان به کرونا جلوگیری شود. از مردم شریف سی سخت بطور جدی خواهانیم که از حضور در تجمعات پرهیز نمایند تا دچار کرونا نشوند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: