به گزارش برنا از اراک ،  حسین بختیاریافزود: اراک از سه روز گذشته به وضعیت نارنجی کرونا رسیده و در صورت توجه نکردن مردم به پروتکل‌های بهداشتی این رنگ نیز به قرمز می‌رسد.

وی بیان کرد: تلاش‌ها و زحمات زیادی برای ثبات وضعیت این بیماری و رسیدن به رنگ زرد صورت گرفته بود اما، عادی انگاری مردم  در مقابل این ویروس در روزهای پایانی سال، خریدهای نوروزی و دیدو بازدیدهای نوروزی و دورهمی‌های مختلف موجب تغییر رنگ شهر اراک شده است.

فرماندار اراک ادامه داد: با نارنجی شدن این شهرستان، تمام تدابیر و محدودیت‌های ویژه این رنگ در اراک آغاز شده و ورود خودروهای غیربومی به این منطقه و خروج خودروهای بومی از منطقه نیز با اعمال قانون و جریمه پنج میلیون ریالی همراه می‌شود.

بختیاری اظهار داشت: خطر گسترش سریع کرونا در این کلانشهر جدی است و انتظار می‌رود که  مردم برای حفظ سلامتی خود و دیگران، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، نسبت به زدن ماسک حساس باشند، رعایت فاصله اجتماعی را در مد نظر قرار دهند و به هیچ عنوان در اجتماعات شلوغ و دورهمی‌ها شرکت نکنند.

وی گفت: آیین ۱۳ بدر و روز طبیعت در پیش است و توجه نکردن به پروتکل‌های بهداشتی در این روز می‌تواند بحران‌ را در روزهای آتی فراهم سازد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: