به گزارش برنا؛ عباس‌علی نجفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: این عدد بیانگر میانگین تردد روزانه در حدود 1.7 میلیون تردد بوده که این میزان از تردد در مقایسه با سال گذشته بیش از 120 درصدی رشد داشته و در مقایسه با مدت مشابه در سال 98 کاهش حدودا 7 درصدی را نشان می‌دهد.

او افزود: در ایام طرح نوروزی امسال در حدود 135 هزار تردد در محورهای مواصلاتی مازندران با استان‌های مجاور انجام شده که این عدد نمایانگر رشد حدود 200 درصدی تردد نسبت به سال گذشته و کاهش 16 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه در سال ماقبل آن یعنی ایام طرح نوروزی سال 1398 بوده است.

نجفی بیان کرد: در این ایام به صورت تقریبی بیش از 870 هزار وسیله نقلیه از استان‌های البرز و تهران از طریق محورهای کندوان، هراز و محور سوادکوه وارد استان شده اند.

مدیر کل راهداری  و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تصریح کرد: در ایام طرح نوروزی سال جاری محورهای ساری- قائمشهر و برگشت، آمل – بابل و برگشت، بابل –قائمشهر و برگشت، بابلسر – فریدونکنار و برگشت، آمل –محمود آباد و برگشت و محور چالوس – عباس آباد و برگشت پرترددترین محورهای استان بوده اند.

وی عنوان کرد: در این ایام بازه زمانی ساعات 17 الی 20 هر روز شلوغ ترین ساعات در محورهای برون شهری استان مازندران بوده و روز شنبه 7 فروردین 1400 پرتردد ترین روز  با بیش از دو میلیون تردد  در ایام طرح نوروزی بوده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: