به گزارش برنا خراسان جنوبی، مهدی گرجی گفت : در سال ۱۳۹۹ بیش از ۳۹۲ هزارتن کالا با ناوگان حمل و نقل بین المللی از مرز ماهیرود صادرات و ترانزیت شد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از آن، ۷۶ درصد افزایش داشته است.
وی افزود : این میزان کالا در قالب بیش از ۱۵ هزار و ۳۰۰ سفر حمل شد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۱۳۹۸ شاهد افزایش ۷۳ درصدی تعداد سفر نیز هستیم.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت : در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ هزار دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی از پایانه مرزی ماهیرود تردد کردند که به منظور رونق مراودات تجاری از استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان با افزایش ساعت کاری، ظرفیت پذیرش ناوگان افزایش داده شده است.
گرجی گفت : همچنین برای ایجاد معبر مرزی روان، افزایش و ایمنی تردد‌ها، نسبت به برنامه ریزی و هماهنگی در جهت انجام تشریفات در پسکرانه‌ها اقدام و پیگیری‌های به عمل آمده شاهد روان سازی، تسریع، ایمنی، ارائه خدمات مطلوب و بهتر به رانندگان و تجار در مرز ماهیرود خواهیم بود.
وی افزود :  پایانه مرزی ماهیرود (میل ۷۸) که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان خراسان‌جنوبی و ۱۳۰ کیلومتری مرکز استان فراه (افغانستان) جانمایی شده، تنها معبر رسمی فعال در استان خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: