به گزارش برنا از اراک، سید علی آقازاده  در آیین معارفه دادستان جدید اراک، افزود: اگرچه هنوز استان مرکزی نتوانسته به رقم صادرات غیرنفتی سال ۹۸ برسد اما، با وجود کرونا و محدودیت‌های تولید و کسب و کار، صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری سال گذشته موفقیت اقتصادی است.

وی بیان کرد: با وجود تنگناهای اقتصادی پارسال، این استان توانسته شاخص پایین‌ترین نرخ تورم و همچنین کمترین نرخ بیکاری کشور در اسفندماه را از آن خود کند که نشان از درست بودن سویه تصمیمات در حلقه مدیریتی است.

استاندار مرکزی ادامه داد: شمار کارگران دارای حقوق معوق در این استان پایان سال ۹۷ بیش از هفت هزار و ۲۰۰ نفر بود که این آمار پایان سال ۹۸ به پنج هزار و ۱۰۰ نفر و دراسفند پارسال  به کمتر از یک‌هزار نفر رسید.

آقازاده اظهار داشت: معضلات هپکو اراک که سال‌های زیادی تداوم یافته بود با پیگیری‌ رئیس قوه قضاییه گره‌گشایی شده و در اواخر سال گذشته، ۱۲ هزار میلیارد ریال بدهی این شرکت تهاتر شد و افقی روشن برای آن ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: استان مرکزی  رتبه نخست پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی کشور را در سال قبل با وجود شرایط دشوار اقتصادی به خود اختصاص داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: