به گزارش برنا از اراک ، سیدمحمد جمالیان  افزود: با توجه به افزایش مبتلایان مبتلایان و میزان بستری‌ها پس از تعطیلات نوروزی، کلانشهر اراک و استان مرکزی با یک بحران جدی مواجه است که باید تدابیر ویژه‌ای در این راستا از سوی مسئولان اندیشیده شود.
وی گفت: اکنون دانشگاه علوم پزشکی اراک در مقابله و کنترل بیماری دست تنها است و ورودی و خروجی بیماران به هیچ وجه همخوانی ندارد که می طلبد ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و سایر ارگان‌ها همچون گذشته پای کار بیایند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: با تکمیل ۲ بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی در اراک، اکنون باید از ظرفیت بیمارستان خوانساری و سپس ولیعصر( عج) بهره‌گیری کرد.
جمالیان اظهار داشت: ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی نیز برای پذیرش بیماران کرونایی محدود است و با ادامه این روند احتمال استقرار بیمارستان صحرایی با توجه به شرایط بحرانی پیش رو دور از ذهن نیست.
وی یادآور شد: از مردم انتظار می‌رود در این برهه زمانی ویژه تعامل و همکاری لازم را داشته باشند و در منزل بمانند و از حضور در میهمانی‌ها و  مراکز تجمع به شدت بپرهیزند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مدنظر ویژه قرار دهند تا بتوان این وضعیت بیماری را کنترل کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: