به گزارش برنا از اراک ، ابراهیم رستمی افزود: تمامی ۳۲ تخت بستری در مرکز درمانی امام علی (ع) کمیجان برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا تکمیل شده است.
وی بیان داشت: ۴۰ کپسول اکسیژن هم با کمک اصناف شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی اراک تحویل بیمارستان امام علی (ع) کمیجان شده و تداروم روند صعودی کرونا در این شهرستان نگران کننده است.
فرماندار شهرستان کمیجان تاکید کرد: نقاهتگاهی برای پذیرش بیماران کرونایی پیش بینی شده است اما با توجه به کمبود پزشک و نبود دستگاه سی تی‌ اسکن و خستگی کادر درمان از شهروندان انتظار می‌رود نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند و با مشاهده کمترین علایم بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند تا دوران نقاهت را در منزل سپری کنند.
رستمی تاکید کرد:طرح شهید سلیمانی در ۲۸ گروه محله‌محور در حوزه های حمایتی، مراقبتی و نظارتی در سطح شهرستان اجرا می‌شود اما با توجه به اینکه اکنون ابتلای خانوادگی افزایش یافته است، کار درمان را دشوارتر کرده است.
وی با اشاره به اینکه  کمیجان در وضعیت قرمز رنگ‌بندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد، گفت:با توجه به اینکه هنوز شیب بیماری تثبیت نشده  و آمار مبتلایان، میزان بستری و فوتی ها صعودی است، گروه‌های بسیج و هلال احمر نیز برای مقابله و کنترل بیماری ورود کردند. امید است به واسطه تعامل و همکاری گروههای جهادی و مردم با کادر درمان بتوان گامهای موثری در این راستا برداشت‌.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: