به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازاده  در نشست شورای اداری استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: ارزش محموله‌های صادراتی استان مرکزی در فروردین ماه امسال ۷۶ میلیون دلار برآورد می‌شود که به بیش از ۵۰ کشور مختلف صادر شده است.
وی ادامه داد: سال ۹۹ با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم های‌ظالمانه دشمنان شاخص‌های مطلوبی در استان مرکزی رقم خورد و گام‌های بلندی در راستای تحقق جهش تولید برداشته شد.
استاندار مرکزی با اشاره به هفته‌های پایانی فعالیت دولت دوازدهم نیز گفت: مدیران و مسئولان وظیفه دارند در این مدت باقیمانده از عمر دولت، فعال‌تر و پویاتر از گذشته اقدام کنند و با کارنامه‌ای درخشان دولت را تحویل مسئولان آینده دهند و در این مسیر هیچ قصور و کم‌کاری از هیچ مسئولی پذیرفتنی نیست.
آقازاده در تشریح شرایط کرونایی استان مرکزی نیز گفت: در 2 هفته گذشته آمارهای مربوط به کرونا جز در مورد فوتی ثابت بوده است و آمار بالای فوتی‌ها نیز ناشی از ابتلاهای ابتدای سال است و انتظار می‌رود باتوجه به تثبیت مبتلایان و بستری تا طی ۱۰ روز آینده میزان فوتی ها نیز کاهش یابد.
وی در خصوص وضعیت استان مرکزی در حوزه آب و برق نیز گفت: این شرایط نیازمند همکاری همه است و به همین منظور همانند سال گذشته تغییر ساعت کار ادارات و بانک ها باید در دستور کار قرار گیرد، اگر مردم ۱۰ ساعت صرفه جویی کنند می‌توان از این شرایط عبور کرد.
آقازاده در خصوص  شرایط انتخابات اضافه کرد: فرمانداران باید به دنبال تهیه و تامین خودرو، نیروی انسانی و تجهیزات باشند و این درحالی است که استان مرکزی در راستای اقدامات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری موفق بوده و هیات اجرایی در استان از مدت ها پیش تشکیل شد.
وی در خصوص ایجاد واحدهای مسکونی گفت: عملیات اجرایی ساخت ۸ هزار واحد مسکونی به غیر از وظیفه و تعهد استان در اقدام ملی، در محل کمربندی شمالی حدفاصل دانشگاه پیام نور و مجتمع خاتم ظرف یک ماه آینده با حضور مسئولان استانی و کشوری آغاز خواهد شد که دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و بخش خصوصی و خبرنگاران می‌توانند متقاضیان واجد شریط را اعلام کنند و با ساخت این واحدها پیش بینی می‌شود از التهاب بازار مسکن شکسته شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: