به گزارش برنا از اراک ، یاسر قربانی  افزود: روزهای اخیر مراجعان بستری مراکز بیمارستانی استان به حدی است که تمامی ظرفیت تخت‌ها پر شده و شماری از بیماران کرونایی در تخت‌های موقت خدمات درمانی می‌گیرند و حضور افراد برای امور غیرضروری در محیط بیمارستان فقط به‌عنوان کانون نشر ویروس کرونا عمل می‌کند و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تردد مردم به بیمارستان‌ها را در بخشنامه سراسری برای انجام ملاقات یا ارایه خدمت (همراه بیمار) منع کرده است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  طبق این بخشنامه حضور همراه بیماران کرونایی نیز در بیمارستان‌های استان ممنوع شده و تنها گروه‌های جهادی به‌منظور ارایه خدمات به بیماران کووید ۱۹ بستری فعالیت دارند.

قربانی افزود: افردادی که علاقه‌مند به ارایه خدمات به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان هستند می‌توانند با مراجعه به معاونت اجتماعی دانشگاه در این کار خیر مشارکت کنند.

وی اظهار داشت: بستگان و آشنایان بیماران کرونایی برای جویا شدن از حال بیمار خود می‌توانند از تماس تلفنی و یا تماس تصویری شبکه‌های اجتماعی استفاده کنندو به هیچ وجه اجازه حضور فیزیکی در بیمارستان را ندارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: