به گزارش برنا، اخبار مهم گروه سیاسی خبرگزاری برنا به این شرح است:

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

ظریف می‌داند با این مجلس نمی‌تواند کشور را مدیریت کند/ آسیب امنیتی در انتشار فایل ظریف مشهود است/ در تشخیص دوست و دشمن مشکل داریم/ هدف اصلی انتشار این فایل زمین گیر کردن مذاکره کنندگان در وین است

عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هدف اصلی انتشار این فایل مسائل وین و زمین گیر کردن مذاکره کنندگان کشور در وین است و هیچ ربطی به انتخابات ندارد، زیرا ظریف عاقل تر از این حرفهاست که بخواهد وارد عرصه انتخابات شود، ظریف می داند با این مجلس فعلی نمی تواند کشور را مدیرت کند و باید کسی باشد که دیدگاهش به این مجلس نزدیک باشد.

******************************************

نماینده مجلس دهم:

محسن هاشمی و پزشکیان هم در حد سید حسن خمینی هستند/ امکان حضور زنان در انتخابات فراهم نیست/ شما بهترین روسای جمهور دنیا را به ایران بیاورید ببینید می‌توانند، کار کنند؟

نماینده مجلس دهم گفت: شما بهترین روسای جمهور دنیا را به ایران بیاورید ببینید آیا می توانند کار کنند؟ باید بررسی شود و ببینیم چرا چنین وضعیتی حاکم است و چرا احزاب ما پا نمی گیرند.

*******************************************

عضو حزب کارگزاران سازندگی:

اشتها به قدرت در جریان اصولگرا آسیب زاست/ پدیده انتخاباتی هیچ گاه در کارگزاران مطرح نبوده است/ برخی حضور یاران قدیمی امام را بر نمی‌تابند/ با لاریجانی دیدار نداشتیم

عضو حزب کارگزاران سازندگی گفت: نوعی تمامیت خواهی و اشتها به قدرت در جناح سیاسی اصولگرا وجود دارد و به هیچ وجه حاضر نیستند سلیقه های سیاسی متفاوت از خود را تحمل کنند.

************************************************

سخنگوی دولت:

فایل صوتی ظریف به سرقت رفته است/ هویت انتشار دهندگان در حال بررسی است

سخنگوی دولت گفت: در مورد مصاحبه با ظریف، فایل گفت وگو با ایشان به دلیل روشن که همه ابعاد آن روشن نیست، ولی توطئه آمیز بودن آن روشن است، توسط افرادی که هویت آنان در حال بررسی است به سرقت رفت و منتشر شد.

***************************************************

دبیر شورای نگهبان:

در بررسی صلاحیت‌های ریاست جمهوری با دقت هرچه بیشتر عمل می‌کنیم

دبیر شورای نگهبان گفت: بررسی و احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات امر بسیار مهمی است که إن‌شاءالله با توجه به مر قانون این وظیفه را مثل گذشته با دقت هرچه بیشتر انجام خواهیم داد.

******************************************************

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

تشتت زیاد، رقابت‌های شدید و مخرب در جریان اصولگرا وجود دارد/ در انتخابات همه احساس توانمند بودن دارند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مشخص است که در جبهه اصولگرا تشتت زیاد و رقابت های شدید و مخرب وجود دارد به همین دلیل هر کسی اولا به طور عجیبی احساس می کند که می تواند رئیس جمهور باشد، یعنی رئیس جمهوری را یک شغل می بیند و نه یک موقعیت برجسته اجرایی که نیاز به توانایی ویژه دارد بنابراین هر فردی این جرات را به خودش می دهد که بگوید من کاندیدا رئیس جمهوری هستم.

*********************************************************

احوالپرسی سید حسن خمینی از آیت الله مظاهری

در پی بستری شدن آیت الله العظمی حسین مظاهری از مراجع عالیقدر تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان، آیت الله سید حسن خمینی در تماسی تلفنی جویای احوال این عالم بزرگوار شد.

*********************************************************

انتخابات در رسانه‌های دیگر

روزنامه‌ها و سایت های خبری در روز سه شنبه (7 اردیبهشت ماه) همچنان به بحث داغ انتخابات پرداخته‌ و اغلب نیز درباره کاندیداها و همچنین وضعیت اصولگرایان در انتخابات پیش رو به نگارش پرداختند که در نظر داریم روزانه بخشی از این گزارش و اخبار را منتشر کنیم.

*******************************************************

واکنش ظریف به هجمه‌های اخیر علیه او

وزیر امور خارجه، با انتشار صوتی در صفحه اینستاگرام خود گفت: خیلی نگران تاریخ نباشید نگران خدا و مردم باشید.

*******************************************************

حمله به یک کشتی عربستان

اخبار تایید نشده از هدف قرار گرفتن یک فروند کشتی عربستان در بندر ینبع ( غرب) این کشور حکایت دارد.

******************************************************

سخنگوی دولت خبر داد؛

دستور رییس‌جمهور به وزارت اطلاعات درباره ربایش فایل مصاحبه ظریف

رییس جمهور به وزارت اطلاعات دستور داد موضوع ربایش فایل صوتی مصاحبه ظریف را پیگیری کنند.

******************************************************

تصمیمات مهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت درمورد تقویت بازار سرمایه

دویست و بیست و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در ادامه مباحث جلسات قبلی این ستاد به بحث و بررسی وضعیت بازار سرمایه اختصاص داشت و پیشنهادهای مطرح شده برای ابزارهای حمایتی از سهامداران خرد بررسی و تصمیمات مهمی به منظور حمایت از بازار سرمایه و توسعه بسترهای سرمایه گذاری در بورس و پشتیبانی از تامین مالی طرح های توسعه ای و سرمایه گذاری در بنگاه های اقتصادی کشور اتخاذ شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: