به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ ملانوری در جلسه دیدار یکی از متقاضیان سرمایه گذاری در استان خاطرنشان کرد: سرمایه گذار به جهت سرمایه گذاری که می کند، هزینه هایی متحمل می شود، لذا نباید روند اجرای کار به گونه ای باشد که خسارت ببیند.
وی تأکید کرد: تأمین مواد اولیه، به جهت هزینه هایی که در مراحل تهیه و حمل تحمیل می کند، مهمترین بخش کار در اجرای طرح های سرمایه گذاری است.
استاندار، خراسان جنوبی را استانی مستعد به لحاظ ظرفیت ها و پتانسیل های متعدد خواند و تصریح نمود: اصرار ما بر سرمایه گذاری در زمینه فرآوری محصولات کشاورزی و معدنی استان به واسطه تأثیری است که بر کاهش هزینه ها دارد.
ملانوری ادامه داد: ظرفیت های موجود استان به راحتی در اختیار سرمایه گذاران قرار دارند و هزینه حمل زیادی را نیز بر کار تحمیل نمی کنند.
وی متذکر شد: چنانچه هزینه های تأمین مواد اولیه، استحصال محصول، انتقال آن به بازار فروش و ... سودآوری سرمایه را متأثر سازد، طرح توجیه اقتصادی ندارد و اجرای آن، برای سرمایه گذار مقرون بصرفه نیست.
استاندار با تأکید بر این که ستاد توسعه خاوران به دنبال تسهیل شرایط برای فعالیت سرمایه گذاران است، اظهار داشت: طرح هایی که با مطالعه دقیق همه مراحل (تأمین مواد اولیه، بازار فروش، صادرات و واردات و ...)توسط سرمایه گذار ارائه می شوند و با شرایط استان نیز همخوانی دارند، مورد حمایت ستاد توسعه خاوران قرار می گیرند.
وی به اعلام آمادگی سرمایه گذاران متعدد برای حضور در استان اشاره کرد و تصریح نمود: با وجود این ظرفیت های ناب از حضور همه افراد متقاضی سرمایه گذاری در استان استقبال می کنیم اما معتقدیم این حضور و فعالیت باید تابع ضوابطی باشد.
ملانوری گفت: چنانچه طرحی با شرایط استان همخوانی نداشته باشد، بهتر این است که قبل از شروع کار، با یک طرح اقتصادی دیگر جایگزین شود تا ضرر سرمایه گذار را به همراه نداشته باشد.
به گفته وی؛ تجربه و تخصص سرمایه گذار نیز در سودآوری طرح بسیار مؤثر است.
شایان ذکر است: سرمایه گذار حاضر در این جلسه، اطلاعات جامعی درخصوص طرح اقتصادی خود ارائه نمود که با ارائه توضیحات استاندار، ادامه گفتگوها به جلسات آتی و بعد از تکمیل اطلاعات اولیه و مطالعه دقیق تمام مراحل کار موکول شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: