به گزارش برنا خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده گفت:بارش‌های رگباری بهاری روز گذشته باعث خسارت‌های مالی به برخی از اهالی روستا‌ها و عشایر استان شد.

وی با اعلام اینکه بیشتر امدادرسانی‌ها در شهرستان درمیان انجام شده است گفت: بین ۲۹خانوار مناطق دادران، درمیان، طبس مسینا، نقنج، فورگ، هندر، سیدان و اسدیه این شهرستان اقلام زیستی و غذایی توزیع شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه نیرو‌های امدادی نیز برای امداد رسانی به دیگر نقاط استان از جمله تپه طاق، دقت آباد، بند دره، درح، شوشود و چاهک موسویه اعزام شده اند افزود: انتقال ۲۲نفر به محل امن، تخلیه آب از ۲۵منزل مسکونی، رهاسازی دو خودرو گرفتار در سیل از دیگر اقدامات نیرو‌های امدادی هلال احمر بود.

اسعدزاده افزود: با اعزام تیم‌های امدادی به ۱۵نقطه متاثر از سیل و آبگرفتگی ۱۲۲نفر نجات یافتند.

وی با بیان اینکه در پی هشدار هواشناسی از ۴۸ساعت گذشته ۱۴۰نفر نیروی امدادی آماده باش کامل هستند گفت: امدادرسانی‌ به متاثرین از سیل و آبگرفتگی توسط ۳۲ امدادگر و نجاتگر در قالب ۹تیم امدادی انجام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه مرکز۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است گفت: هم‌میهنان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: