به گزارش برنا خراسان جنوبی،  ملانوری با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ضمن تشکر از اقدامات کلیه دستگاه های اجرایی، مردم و اصناف در راستای مدیریت بیماری خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی هایی که صورت گرفته در حال حاضر اصلاً شهر قرمز در استان نداریم.
وی ادامه داد: شهرستان های بیرجند، قاین، فردوس، بشرویه، طبس و نهبندان به رنگ نارنجی و شهرستان های سربیشه، زیرکوه، درمیان، خوسف و سرایان به رنگ زرد هستند.
به گفته وی؛ بر اساس این رنگ بندی ها، تغییراتی نیز در محدودیت های قبلی اعمال می شود.
استاندار تأکید کرد: با عنایت به آخرین مصوبات، نماز جمعه در هر شرایط رنگ بندی برگزار می شود.
ملانوری افزود: برگزاری نماز در فضای باز و با حضور ۷۵ نفر در شهرهای قرمز و ۱۰۰ نفر در شهرهای نارنجی از الزاماتی است که باید مدنظر باشد.
وی با تأکید بر رعایت پروتکل ها و ضوابط بهداشتی در هر شرایطی،متذکر شد: برگزاری نماز جماعت و مراسم مذهبی و اجتماعات نیز تابع همین مصوبه می باشد.
استاندار با اشاره به این که با پیگیری هایی که صورت گرفته، سینماها در گروه ۲ قرار گرفته و مجاز به فعالیت می باشند، گفت: طبق آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا، مجموع مشاغل غیر فعال به اندک رسیده است.
ملانوری با تأکید بر آسیب هایی که بیماری کرونا به واحدهای صنفی و تولیدی وارد کرده، اظهار داشت: همان گونه که قبل از این هم تأکید شده، همه دستگاه های اجرایی و نهادها مکلف هستند، ماسک های مورد نیاز خود را از واحدهای تولیدی داخل استان تأمین نمایند.
وی متذکر شد: استاندارد بودن، در دسترس بودن و قیمت مناسب، سه شرطی است که باید ماسک های تولیدی استان داشته باشند تا در خرید ادارات و دستگاه ها لحاظ گردند.
استاندار با اشاره به گزارش ارائه شده از وضعیت استفاده از ماسک در استان گفت: رعایت ضوابط بهداشتی و افزایش آمار استفاده از ماسک ، سیر نزولی بیماری را در استان به همراه داشته است.
ملانوری ادامه داد: همه باید کمک کنیم تا این سیر نزولی شتاب بگیرد و بتوانیم انتخابات را در کمال صحت و سلامت برگزار نماییم.
وی با بیان این که نامزد ها و ستادهای انتخاباتی هم شیوه نامه‌ها را رعایت کنند، اظهار داشت: برگزاری هر گونه تجمعی در فضای بسته برای نامزدها ممنوع می باشد.
به گفته وی؛ هر چه فضا سالم تر باشد، انتخابات باشکوه تر و با مشارکت بیشتری خواهیم داشت.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: