به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۱آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۷ بیمار جدید شامل ۷ مورد بستری و ۴۰ مورد سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۳ مورد از بیرجند، ۹ مورد از قاینات، ۵ مورد بشرویه، ۴ مورد از فردوس دو مورد از شهرستان‌های طبس و نهبندان و از شهرستان‌های سرایان و خوسف هرکدام یک مورد جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همزمان ۲۱۷ تست سریع تشخیص کرونا در استان انجام که از این طریق هم ۴۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

به گفته وی در حال حاضر ۱۸۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۰ نفر کرونا مثبتند.

دکتر مهدی زاده گفت: از این تعداد ۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۴۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۶۲ بیمار شامل ۲۶ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

دکتر مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۸۲۸ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

وی گفت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته موردی از فوت جدید در استان نداشتیم و تعداد فوتی‌های کرونا در استان همان ۸۸۸ نفر است.

تا روز گذشته ۵۷ هزار و ۵۲ تست مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام که منجر به شناسایی ۲۰ هزار و ۷۷۶ بیمار شد.

 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: