به گزارش برنا از اراک ، حجت‌الاسلام محمدحسن ربیعی،  افزود: دشمنان نظام اسلامی در تمامی مراحل انتخابات به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم با هدف کاهش مشارکت مردمی در این فرآیند ملی بوده‌اند اما حضور گسترده مردم می ‌تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی کند. 

وی، حضور حداکثری در انتخابات را نماد عینی همبستگی ملی دانست و ادامه داد: مشارکت گسترده در انتخابات خردادماه علاوه بر ادای دین‌ مردم به شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی، گام بلندی در جهت حفظ اقتدار و امنیت کشور و تمامیت ارضی میهن اسلامی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی اضافه کرد:  مشکلات و مسایل اقتصادی نباید مانع حضور مردم ولایت‌مدار برای تعیین سرنوشت خود باشد چرا که شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری می‌تواند کشور را از  این مشکلات نجات دهد، بنابراین مردم باید مصمم تر از  گذشته میدان دار صحنه سیاسی و اقتصادی کشور در فرآیند انتخابات باشند.

حجت‌الاسلام ربیعی اظهار داشت: طلاب و روحانیت سمبل مشارکت عمومی در عرصه های مختلف از جمله انتخابات گذشته هستند و ایـن بار نیز با حضور چشمگیر خود برگ زرینی را در افتخارات خود به جای خواهند گذاشت.

وی بیان کرد: آحاد مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا انتخابات پیش‌رو به بهترین شکل ممکن و با مشارکت گسترده اقشار مختلف برگزار شود و هر اقدامی گروه‌ها و احزاب سیاسی که افکار عمومی و سرمایه اجتماعی و زیر مجموعه‌های آن شامل اعتماد، مشارکت و همدلی را مورد هدف قرار بدهد و انتخابات را تحت‌الشعاع قرار دهد از نظر مردم گناهی نابخشودنی محسوب می‌شود، بنابراین همه باید برای برگزار باشکوه انتخابات پیش رو تلاش کنند. 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: