به گزارش برنا ازارا‌ک ، محمدرضا عباسی افزود: با راه‌اندازی واحد پست سیار در شهر اراک برای ارسال مرسولات نیازی به مراجعه حضوری نیست و پیک سیار از مقصد محموله را تحویل می‌گیرد.

وی ادامه داد: طرح واحد پست سیار از روزهای گذشته به‌صورت آزمایشی در شهر اراک اجرایی شده که  نتایج رضایت بخشی در این راستا صورت می‌گیرد و در مرحله بعدی در شهر ساوه نیز راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل پست استان مرکزی اظهار داشت: علاوه بر پوشش پست سیار در شهرهای برخوردار، هدفگذاری کسب رتبه نخست سنجه‌های کیفی، توسعه ارزش‌های افزوده از جمله سرویس خرید و فروش اینترنتی و توسعه این سرویس در روستاها و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار این نهاد خدماتی در سال جاری است. 

عباسی با اشاره به برنامه‌های اولویت‌دار سال جاری نیز گفت: اجرایی کردن طرح «جی نف» یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که در این راستا، زیرساخت‌های  ۸۰ درصد از اماکن آماده سازی شده است و آمادگی کامل وجود دارد که اطلاعات طول و عرض جغرافیایی اماکن مشخص شده را  به صورت رایگان در اختیار سازمان‌های خدمات دهنده دهد.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود شهرداری‌های استان برای تکمیل طرح جی‌نف زمینه را فراهم کنند که تا آخر امسال کل پلاک های زوج و فرد اماکن در سطح شهر و روستا نصب شود.

مدیرکل پست استان مرکزی ایجاد توسعه سرویس پست لجستیک و توسعه سرویس پست مستقیم را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار اداره کل پست استان مرکزی عنوان کرد و گفت: این طرح بانک اطلاعاتی پست ۱۰ رقمی از بانک‌های اطلاعاتی مهم کشور است که مثل کدملی و کد پستی دو بانک اطلاعاتی مهم کشور هستند که هر فرد با کدملی هویت فرد و با کد پستی هویت مکانی شناخته می‌شود و با استفاده از این توسعه سرویس‌های مبتنی بر کدپستی می‌توان فعالیت فروشنده‌ها برای فروش محصولات را تسهیل کرد. 

عباسی اضافه کرد: مبادلات پستی روستاییان در حال حاضر به‌صورت یک روز در میان انجام می‌شود که امید می‌رود که با توسعه مبادلات پستی روستایی و سرویس تجارت الکترونیک این مهم همه روزه انجام شود.

مدیرکل پست استان مرکزی در خصوص توسعه سرویس تجارت الکترونیک در روستاها نیز گفت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان‌ها،  دفتر امور بانوان استانداری، زنان سرپرست خانوار و تولیدکننده های شهر و روستا که فعالیت تولیدی انجام می‌دهند اما قادر به بازاریابی نیستند، منعقد شده تا به واسطه سرویس تجارت الکترونیک محصولاتشان را به فروش برسانند.

عباسی افزود: اداره پست آمادگی دارد مرسوله‌های تمام ارگان ها و واحدهای تولیدی را به سایر نقاط کشور ارسال کند و مرسوله ها از زمان تحویل تا زمان توزیع قابل رهگیری و پیگیری است و محصولات تحت پوشش بیمه نیز قرار می‌گیرند و این امکان خوبی برای تولید کننده است تا از سرویس پستی برای انجام مرسولات استفاده کنند.

وی همکاری نکردن برخی شهرداری‌ها و سازمان‌ها برای تکمیل طرح جی نف را از مهمترین مشکلات اداره کل پست استان مرکزی دانست و گفت: تسریع در نصب پلاک‌های زوج و فرد و تابلوهای معابر است از مواردی است که برای تکمیل طرح جب نف نیاز است و ضروری و از وظایف شهرداری است در اسرع وقت تحویل دهد.

مدیرکل پست استان مرکزی ارایه خدمات پست را به عنوان ماندگارترین خدمات عنوان کرد و گفت: هزینه خدمات پستی گران نیست چرا که سازمان حمایت از مصرف کننده اجازه افزایش نرخ را به پست نداده و با توجه به اینکه پایین ترین نرخ را دارد مرسوله بیمه و از زمان تحویل رهگیری می‌شود و تعهد به توزیع دارد اگر محموله در موعد مقرر به مقصد نرسد میتوان از پست غرامت دریافت کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: