به گزارش برنا خراسان جنوبی، آیت الله عبادی در جلسه مدیران علمیه خراسان جنوبی با تبریک  پیروزی مردم مظلوم فلسطین و همچنین افتخار پیروز مندانه سیاسی در کشور سوریه  افزود:ما در این دو جشن شریک آنها هستیم و به امید خدا جشن سوم را در پیروزی سیاسی در کشور خودمان با حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح خواهیم داشت.

وی گفت: نقش حوزه این است که درتمام تخصص های که مربوط به حوزه است باید حضور داشته باشد. حوزه باید تولید علم کند و آن علم باید به اجرا گذاشته شود و مشکلات و مسائلی که در کشور و جهان داریم باید به طریقی حل شود.


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ۴۰ سال آزمون و خطا میتواند میوه شیرینی داشته باشد و میوه شیرین این است که از همه آنچه که ما در تجربه ها قبلی آسیب دیدیم، تجدید نظر کنیم .


آیت الله عبادی افزود: ورود ما به گام دوم انقلاب این بشارت را می دهد که باید شرایط تغییر کند.


وی گفت: بزرگترین مانع تحقق انقلاب وجود  شیطنت ها و ساد لوحی هاست که در داخل کشور و خارج کشور مشاهده می شود و این شیاطین در مواقعی که در داخل کشور به خواسته شان نرسند با طرح های مختلف فتنه های عظیم ایجاد می کنند. 


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بعضی از فتنه ها تحقق پیدا میکند و آنچه مهم است این است که  حوزه های علمیه می توانند با بصیرت افزایی در جامعه در راه مقابله با ابن فتنه ها گام بردارند.

آیت الله عبادی گفت:  بزرگترین نعمت انقلاب انتخابات است که هر فرد میتواند خودش حق انتخاب و  بعد از ۴ سال یک انتخاب دیگر داشته باشد.

 

 مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت:یکی از مهمترین وظایف حوزه‌های علمیه و روحانیت، هدایت سیاسی جامعه و بصیرت افزایی است.

حجت‌الاسلام عادل خسروی گفت: باید نسبت تبیین  دو تکلیف مورد تاکید مقام معظم رهبری یعنی شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح و برنامه‌ریزی برای تحقق آن‌ها همفکری و هم اندیشی و از تمام ظرفیت‌های موجود در حوزه علمیه در این راستا استفاده کنیم.


گفت: برای تحقق مشارکت حداکثری از ابتدای انقلاب تاکنون، همیشه موانعی وجود داشته و اکنون نیز وجود دارد که باید برطرف شود.

حجت الاسلام خسروی تشریح درست اوضاع موجود، بیان نقاط قوت نظام در کنار ضعف مدیریت برخی مسئولان، بیان دستاورد‌های نظام و مقایسه آن با آمار‌های جهانی  ، ارائه برنامه‌های عملیاتی و  بیان دستاورد‌های امید آفرین را از راهکارهای برطرف کردن این موانع است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: