به گزارش برنا از اراک ، آیت‌الله  قربانعلی دری نجف‌آبادی  در نشست شورای اداری شهرستان تفرش، افزود: انتخابات پیش رو در عرصه ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایر و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، هر کدام برای تعیین خادمان مردم در سکانی مهم از کشتی انقلاب برگزار می‌شود و هر رای هوشمندانه و متعهدانه می‌تواند در سرنوشت کشور به صورت شفاف خود را بروز و ظهور دهد.
وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم گفتمانی در ایام تبلیغات انتخابات این است که نامزدها در برنامه‌هایشان میزان پایبندی خود را به آرمان‌های انقلاب و ملت شریف ایران نشان دهند تا مردم به تکلیف خود در پای صندوق‌های رأی دقیق عمل کنند.
امام جمعه اراک اظهار داشت: انتخابات نماد اتحاد در کشور است و نقش آفرینی در این صحنه سیاسی و اجتماعی نقش ویژه‌ای در توسعه و پیشرفت کشور دارد، بنابراین تشریح دستاوردهای نظام‌اسلامی با هدف ایجاد شور و نشاط در جامعه و گسترش مشارکت در انتخابات باید برنامه اصلی دستگاه‌های دولتی باشد.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی در ادامه سخنان خود به ۱۴ خرداد و سالروز ارتحال امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: برقراری عدالت و تحقق حقوق شهروندی که زیربنای کرامت انسانی است در قیام و انقلاب بزرگ امام خمینی(ره) تجلی روشنی دارد.
وی بیان کرد: در سیره رفتار و شخصیت اجتماعی امام خمینی (ره)، بیداری، آگاهی و گام نهادن در مسیر نبوی و و پیروی از اولیاء خداوند به عنوان یک اصل، همواره مورد تاکید و محوریت قرار داشت و بعد از ایشان نیز مقام معظم رهبری به این مسایل مهم توجه کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: استواری و پایمردی امام راحل بر روی اصول و ارزش‌ها، یکی از مهمترین ویژگی هایی است که در این شرایط سخت بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم و اگر این شرط لازم را رعایت کنیم می توانیم در مسیر امام و رسیدن به اهداف و آرمان های مقدس ایشان موفق باشیم.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی به زنده نگه داشتن یاد و سیره امام خمینی(ره) و شهدایی همچون شهید سلیمانی تاکید کرد و گفت: نتیجه حرکت در این مسیر پیروزی جبهه اسلام مقابل جبهه کفر است و اکنون این مهم در شکست‌های سنگین اسرائیل از مردم مظلوم فلسطین متجلی شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: