به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که مجموعا ۱۴ بیمار جدید شامل ۷ بستری و ۷ سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۸ مورد از بیرجند، ۲ مورد از قاین، ۱ مورد از درمیان، ۳ مورد از نهبندان بوده اند و از سایر شهرستان‌ها هم مورد جدیدی گزارش نشده است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۶۸ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۳ نفر کرونا مثبتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از این تعداد ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.

مهدی زاده افزود: در شبانه روز گذشته ۴۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۳۷ بیمار شامل ۸ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.


وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۲۰ هزار و ۳۰۸ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: تا روز گذشته ۵۹ هزار و ۷ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۲۱ هزار و ۲۸۳ بیمار شد.
 

مهدی زاده گفت: با فوت دو نفر دیگر بر اثر کرونا در استان مجموع فوتی‌های کرونا در استان به ۹۰۲ نفر رسید.


وی افزود: در ادامه روند واکسیناسیون در خراسان جنوبی در شبانه روز گذشته در مجموع دریافت کنندگان نوبت اول واکسن کرونا در استان به ۴۲ هزار و ۵۹۱ نفر و مجموع دریافت کنندگان دو نوبت اول و دوم به ۵ هزار و ۲۶ نفر رسید.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: