به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۴۲ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۹ بیمار جدید شامل ۱۱ بستری و ۳۸ مورد سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۳ مورد از شهرستان قاینات، ۲۰ مورد از شهرستان بیرجند، ۳ مورد شهرستان درمیان و دو مورد شهرستان نهبندان و یک مورد از شهرستان سربیشه شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همزمان در شبانه روز گذشته از ۱۵۵ تست سریع کرونا ۳۰ بیمار جدید شناسایی شد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۸۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۸ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۴۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۵ بیمار شامل ۱۶ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۳۶۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز ۵۹ هزار و ۲۱۴ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱هزار و ۳۵۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۴۲ هزار و ۷۲۱ نفر در استان واکسن کرونا در نوبت اول و ۵ هزار و ۸۳۲ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته موردی از فوت جدید ناشی از کرونا در استان ثبت نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی همان ۹۰۲ نفر است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: