به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با موضوع مدیریت مصرف آب و برق استان عصر شنبه در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد.

سعید بهادیوند چگینی در این جلسه گفت: با افزایش شدت گرمای هوا و کم شدن بارشها درحال حاضر تمام آب پشت سدها برای شرب ذخیره شده و عملا آب سد برای تولید برق مصرف نمی شود و ما با کمبود انرژی مواجهیم.

وی افزود: طول ماندگاری گرما موجب شده راندمان نیروگاهها کاهش یافته و نگهداری برج های خنک‌کننده سخت شده و بدلیل گرما، رله به طور اتومات عمل کرده و پست برق از مدار خارج می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین بیان کرد: در استان ۱۶۰ مگاوات کمبود برق داریم که ۸۰ مگاوات را صنایع جبران می کنند با مدیریت مصرف و ۸۰ مگاوات خاموشی اعمال می شود.

image_2021_7_3-22_22_53_263_9tL

چگینی تصریح کرد: در استان ۵ واحد تولید رمز ارز مجاز داریم در قزوین، بویین زهرا و آبگرم فعالیت داشتند که ۴ واحد تعطیل شده و تنها یک واحد در بویین زهرا که ژنراتور جداگانه دارد و به شبکه سراسری متصل نیست مشکلی ندارد  و فعالیت دارد.

وی گفت: با خاموشی حداکثر دو ساعت در روز در بخش خانگی قادریم وضعیت را کنترل کنیم و همچنان از مشترکین درخواست می کنیم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا از شرایط کنونی عبور کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: