به گزارش برنا خراسان جنوبی، حمید ملانوری طی پیامی سال روز و هفته ازدواج و خانواده را تبریک گفت:

متن پیام بدین شرح است:

 اول ذی الحجه، سالروز پیوند آسمانی بزرگ‌مرد تاریخ حضرت علی (ع) و اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا(س) که آغازگر و سرمنشأ نسلی از خوبان و نیکان الهی و برگزیدگان خلقت است، نقطه عطفی مهم در مسیر تکامل خانواده و نمادی از انتخابی آگاهانه و آسان است. قطعاً این پیوند الهی می تواند به عنوان الگویی کامل برای جوانان باشد تا با تأسی به سیره ائمه اطهار علیه السلام مرام ساده زیستی و ازدواج آسان، آگاهانه، بهنگام و پایدار پیشه خویش سازند.

تأکید دین مبین اسلام بر ازدواج ساده، بشارت آور امنیت و آرامش برای زوجین است تا با تمرین الفبای زندگی، با خلق فرزندان صالح و تربیت صحیح آنها در ایجاد جامعه ای متعالی نقش آفرین باشند.

ناگفته پیداست خانواده سنگ بنای جامعه انسانی که در نزد خداوند رحمان هیچ سنگ بنایی به عظمت آن وجود ندارد و در این مسیر تعالیم حیات بخش اسلام بزرگترین پشتیبان و حامی آن بوده است.

بلاتردید فرهنگ سازی و توجه به ابعاد مختلف تشکیل زندگی ساده و بی‌آلایش، با تأکید بر آگاه سازی قشر جوان از آموزه های بنیادین و معیارهای اساسی انتخاب همسر، از مهمترین اقدامات اجرایی برنامه ریزان عرصه نهاد خانواده قلمداد می شود که بلاتردید تأثیری شگرف در راستای تحکیم و تعالی بنیان خانواده و شکل گیری جامعه ای اخلاق محور خواهد داشت.

رویکرد کلیه برنامه های ازدواج می بایست « فرهنگ سازی ازدواج ساده و آسان» باشد و شعار « جلب مشارکت خیرین و فعالان ازدواج» در قالب پویش « ازدواج جوانان با همراهی خیران» در همراهی با سایر اقدامات اجرایی نهادها و دستگاههای دولتی، امیدبخش آینده ای روشن برای جوانان در آستانه ازدواج خواهد بود.

این جانب سالروز این پیوند آسمانی و آغاز هفته ازدواج را به همه آحاد جامعه و بویژه به جوانان عزیز در آستانه ازدواج تبریک می گویم و آرزومندم که جوانان با حفظ سنت ازدواج ساده سیمای مناسبی از شکل گیری خانواده ایرانی را به منصه ظهور برسانند. -انشاءالله-

 

استاندار خراسان جنوبی

تیرماه _۱۴۰۰

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: