به گزارش برنا؛ حجت الاسلام کاظم رنجبر محمدی، مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به محدودیت های ناشی از موج جدید پاندمی کرونا که امکان تشرف به عتبات را سلب کرده است، ستاد بازسازی عتبات با همکاری کمیته فرهنگی ستاد اربعین، طرح «زیارت نیابتی ویژه جاماندگان از زیارت عرفه» را اجرا می کند.

او افزود: علاقه مندان برای شرکت در این طرح می توانند از امروز(۲۷ تیرماه) به تارنمای ستاد بازسازی عتبات عالیات و بخش «نایب الزیاره» مراجعه کرده و به نام خود یا نیابت از اموات و درگذشتگان، در خواست زیارت نیابتی را ثبت کنند.

رنجبر محمدی گفت: مهندسان، کارگران و خادمان ستاد بازسازی عتبات عالیات که هم اکنون در کربلا مشغول اجرای طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) مزین بنام صحن حضرت زینب(س) هستند، در روز عرفه به نیابت از ثبت نام کنندگان زیارت مخصوص را انجام داده و نتیجه برای شخص ثبت نام کنندگان از طریق پیامک ارسال خواهد شد.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به احادیث و روایات متعدد درخصوص فضیلت ویژه حضور در حرم و زیارت امام حسین(ع) در روز عرفه گفت: از جاماندگان زیارت عرفه و تمامی دوستداران اهل بیت علیهم السلام دعوت می کنیم برای بهره مندی از فیوضات معنوی توسل به سیدالشهدا(ع) در این روز ویژه، با اهداء کمک های نقدی برای توسعه حرم مطهر در این باقیات صالحات و عمل کوثرانه مشارکت کنند.   

رنجبر محمدی گفت: پیوستن به پویش «هر ایرانی ۵ هزار تومان نذر عتبات»، «اهداء مصالح ضروری مورد نیاز پروژه ها از جمله میلگرد، سیمان و گچ» و «پیوستن به طرح بنای نور که مشارکت اقساطی در فیض توسعه و بازسازی اعتاب مقدسه است»، از جمله گزینه های پیش روی خیران حرم ساز و جاماندگان از زیارت روز عرفه است.

رنجبر محمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون خادمان ستاد بازسازی عتبات با وجود محدودیت های ناشی از کرونا و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، در حال تکمیل سازه بتنی طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) مزین بنام صحن حضرت زینب(س) هستند که بزودی با پایان سفت کاری، این طرح بزرگ وارد فاز نازک کاری و اجرای نما خواهد شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: